Ze szkolnej ławki w rejs!

0
599

Każdy wie, że czym skorupka za młodu nasiąknie…  A gdyby każdy w ramach szkolnych zajęć miał okazję spróbować swoich sił w żeglarstwie? Ilu młodych adeptów sportów wodnych by przybyło?!

Po wakacyjnej przerwie jachty Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku wracają na wodę. W wiosennej turze rejsów wzięło udział prawie półtora tysiąca gimnazjalistów. Od 5 września uczniowie znów eksplorują wodny Gdańsk i uczą się podstaw sztuki żeglarskiej. Tura jesienna potrwa do 7 października.

Podczas wakacji sternicy Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach takich jak Baltic Sail Gdańsk czy Wodna Fiesta zachęcając dzieci i młodzież do spróbowania swoich sił w sportach wodnych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także żeglarskie warsztaty zorganizowane na plaży w Brzeźnie, w trakcie których wszyscy chętni mieli okazję wypłynąć w krótkie rejsy na pokładzie jachtu szkoleniowego Delphia 16.

Jak co roku w wakacyjny rejs wypłynęli także laureaci konkursu „How do we see the Baltic Sea” Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, który w tym roku po raz pierwszy wykraczał poza granice Polski – do udziału zaproszeni zostali uczniowie ze wszystkich krajów nadbałtyckich.

Początek września to nie tylko powrót do szkolnych ławek, lecz także za stery pięciu jachtów Programu, które ponownie od poniedziałku do piątku wypływać będą w edukacyjne rejsy po Zatoce Gdańskiej. Jesień zapowiada się równie ciekawie co poprzednie miesiące, bowiem Program Edukacji Morskiej
w Gdańsku świętował będzie udział 20-tysięcznego uczestnika!

Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie:

www.programedukacjimorskiej.pl oraz facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej 

Komentarze