Kolejne takie regaty już za 100 lat :) SailBook Cup & Puchar Korsarza 2022

0
2968

Wracamy! Bez koszulek, bez pakietów startowych, bez wpisowego, bez… no dobrze, wystarczy wystarczy tego „bez”. 😉


Zapraszam na oryginalne autorskie regaty, regaty ŻEGLARZY. Regaty, na których możecie być pewni, że nikt z wypracowanego zwycięstwa Was nie okradnie.
Mówię oczywiście o zaproszeniu na pokład starego dobrego SailBook Cup, od którego wszystko się zaczęło (i pewnie na nim się… [ciii…])!

Okazja do takiego zaproszenia jest wyjątkowa – 100-lecie Żeglarstwa Morskiego w Polsce. Symbolem tego jest klub, do którego należę – jubilat Polski Klub Morski (najstarszy klub w Polsce). 
Tym samym legendarnego SailBook Cup’a wydłużamy o trasę tradycyjnych Zatokowych Regat o Puchar Korsarza. Więcej szczegółów: „gdzie, dokąd, po co” – wkrótce. 

Medal 100-lecia dla zwycięskich załóg we wszystkich klasach 💪

Zapowiada się DOBRA ŻEGLARSKA ROBOTA, która będzie nagrodzona szczerym uznaniem i uściskiem dłoni komandora regat 🙂

Zasady są proste: wyłącznie gentleman agreement’s. 

Oczywiście nie zabraknie tradycyjnego żeglarskiego biesiadowania, potocznie zwanego „treningiem kondycyjnym”.

No dobrze, ale poza uściskiem dłoni i szczerym uznaniem, przydałoby się uhonorować zwycięzcę, prawda? Tu niespodzianka i coś baaaardzo kuszącego 😉 

Kolejna taka gratka już za 100 lat 😉

  • Najszybsza załoga w grupie KWR powalczy o Puchar Korsarza!
  • Najszybsza załoga w grupie ORC powalczy o Puchar SailBook Cup!
  • Najszybsza załoga w grupie OPEN powalczy o Puchar Marszałka Warmii i Mazur!

Mamy więc 3 główne nagrody dla 3 grup. 

Miejsca w regatach wystarczy dla wszystkich… Bo przecież 100 lat – tu nie ma miejsca na podziały (i nie o niezaszczepionych tu mowa :P).

Wszyscy, którym przyświecają podobne cele, priorytety, kochający regatową adrenalinę, czy to w wydaniu zatokowym, czy też fanów trymowania żagli od wachty do wachty, tnąc Bałtycką toń, wypatrując swoich rywali w ciągnącej się setkami mil morderczym maratonie… mógłbym tak godzinami… 😉

Do brzegu: mamy 100 lat, a to idealna okazja do resetu – wracamy do korzeni! 🙂 

Spotykamy się 29 lipca pod Kasztanem w Twierdzy Wisłoujście (o klimacie i magii rozłożystego kasztana również mógłbym się tu rozpisywać bez końca 🙂 Jednak skupię się na tym co teraz najważniejsze…).


Plan jest prosty: 

29 lipca 2022
• 18.00 oficjalne otwarcie regat,
• 19.00 odpowiedni trening kondycyjny (godny wyzwania)

30 lipca 2022
• 9.00 odprawa Kapitanów 
• 12.00 START.


Planowaną boją rozprowadzającą dla wszystkich jachtów będzie boja przy Przekopie Mierzei. Dla startujących w części zatokowej będzie to półmetek klasycznego Pucharu Korsarza, dla załóg żądnych dalszych przygód, będzie to początek 600-milowej trasy (z tradycyjnym pit-stopem w Visby ). 

Część zatokowa kończy się ogniskiem pod Kasztanem 30 lipca, zaś cześć morska świętuje Dzień Polski w Visby jakieś 3-4 dni póżniej 🙂

Co potem?! Potem już tylko wysłuchiwanie opowieści zwycięskich załóg przez resztę sezonu, jak to było ciężko, jaka to fala zmiotła reszki potarganych icków… 😉

Ale to nie koniec! Kolejny raz, z naszymi wiernymi Partnerami i współorganizatorami, czyli Regionalnym Biurem Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu oraz Województwem Pomorskim, zorganizujemy uroczyste podsumowanie sezonu 2022 – oczywiście w Elblągu. Podczas uroczystego zakończenia wszystkie zwycięskie załogi uhonorujemy jubileuszowymi znaczkami 100-lecia PKM, a zasłużonych medalami! Jednym słowem – rozdawnictwu nie będzie końca (skąd my to znamy 😉 ).

Zgłoszenia proszę przesyłać na jacek@sailbook.pl

Takie urodziny zdarzają się tylko raz! Nie może Was zabraknąć na tych regatach, podczas których na szacunek i uznanie trzeba będzie sobie uczciwie zapracować! 

To jak… do zobaczenia? 

Komentarze