Zatokowa paranoja

0
596

Za zgodą Jerzego Kulińskiego.

Szum w mediach i internecie wzmaga się. Urząd Morski w Gdyni podejmuje rękawicę i organizuje otwarte konsultacje. Zaproszenie dla zainteresowanych brzmi tak:
„W ramach prac nad projektami planów ochrony obszarów Natura 2000 w rejonie Zatoki Puckiej Urząd Morski w Gdyni zaprasza na spotkanie w sprawie sprecyzowania zapisów planów w zakresie poruszania się jednostek motorowych po wodach Zatoki Puckiej wewnętrznej. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Urzędu Morskiego w Gdyni (świetlica) dnia 19 grudnia o godz. 12 i będzie miało charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych.”
Dalej Urząd przypomina, że materiały są dostępne pod adresem: http://www.umgdy.gov.pl/pium/fundusze/podglad?kod=kherh62a52.aig7x02a51 .
Z pewnością na konsultacjach obecni będą przedstawiciele SAJ, a obok nich wielu innych zainteresowanych. Wszak pomysł zamknięcia Zatoki oznaczałby zamknięcie działalności gospodarczej, edukacyjnej i sportowej mnóstwa podmiotów.
Warto zadać sobie pytanie, co będzie jeśli Urząd sam na siebie nałoży obowiązek stosowania nieżyciowego prawa. Czy kapitanaty portów zamiast bezpieczeństwem żeglugi zajmą się ściganiem po Zatoce kejciarzy i windsurferów? Chciałoby się wierzyć, że dyrekcja Urzędu nie ugnie się przed presją pseudoekologów, którzy przez pięć lat nie zdołali wypełnić zobowiązań wobec Unii Europejskiej wynikających z wejścia w życie obszarów Natura 2000, a teraz pokrywają swoja nieudolność presją na urzędy państwowe.

Żyjcie wiecznie !

Don Jorge

Źródło: http://www.kulinski.navsim.pl

Komentarze