SZCZECIŃSKI ŻEGLARZ ROKU 2015

0
1107

 

Podczas uroczystej Gali Żeglarskiej Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, która odbyła się w Szczecinie 20 lutego 2016 r., podsumowano osiągnięcia i dokonania minionego sezonu.

Radek Kowalczyk został uhonorowany tytułem Szczecińskiego Żeglarza Roku 2015, w uznaniu za start w Atlantyckich Regatach Mini Fastnet 2015, Transgascogne 2015 oraz udział w Regatach Mini Transat 2015. Jest to już druga taka nagroda w dorobku Radka – pierwszą otrzymał za start w Regatach Mini Transat 2011.

 

Na tytuł ten zasłużył dzięki:

  • wielkiemu osobistemu zaangażowaniu się w budowę nowego jachtu, mogącego z powodzeniem konkurować z pozostałymi jachtami uczestników Mini Transat,
  • potwierdzeniu w tegorocznych poprzedzających regatach swoich kwalifikacji żeglarskich pozwalających na powtórne zakwalifikowanie się do Mini Transat 2015,
  • przykładowym przestrzeganiu procedur zachowania się w sytuacji zagrożenia życia na jachcie tonącym na oceanie po zderzeniu się nocą z niezidentyfikowanym obiektem,
  • niemal natychmiast po uzyskaniu pomocy deklarowaniu chęci kontynuowania w przyszłości startów w oceanicznych regatach samotnych żeglarzy.

Radek Kowalczyk oraz Edward Osina – Prezes firmy Calbud, wspierającej od lat poczynania szczecińskiego żeglarza – otrzymali również pamiątkowy medal „70 lat Żeglarstwa Polskiego na Pomorzu Zachodnim” – w uznaniu za wybitne zasługi dla żeglarstwa polskiego na Pomorzu Zachodnim.

 

 

Wśród wyróżnionych znalazł się również Mariusz Świstelnicki, który został doceniony za zbudowanie prototypowego jachtu klasy MINI 650 – s/y „Calbud 894” i wsparcie projektu CALBUD – Mini Transat 2015.

kapitan Janusz Charkiewicz

Komentarze