Pomóż niewidomym żeglować

0
538

IMAGO MARIS – ŻEGLARSTWO MORSKIE OSÓB NIEWIDOMYCH

Zastanawialiście się Państwo, jak żyją i radzą sobie osoby niewidome? Skąd wiedzą, gdzie i w którym kierunku pójść? Czy osoby niewidome poradzą sobie w sytuacji ekstremalnej i zdołają okiełznać żywioł, jakim jest morze? Co zrobić żeby było to możliwe?

Próbą odpowiedzi na  te i inne pytania jest projekt Imago Maris – żeglarstwo morskie osób niewidomych. Organizatorzy projektu postanowili podjąć rękawicę i zorganizować międzynarodowe rejsy morskie dla osób niewidomych. Projekt ten jest nową inicjatywą, która ma na celu integrację środowiska osób niewidomych z osobami widzącymi z całej Europy. Integracja tych środowisk ma za zadanie przełamanie barier i walkę z dyskryminacją, która towarzyszy osobom niepełnosprawnym na każdym kroku. Dzięki współpracy w tak ekstremalnych warunkach obie grupy będą mogły się lepiej poznać i zweryfikować swoje uprzedzenia. Aby było to możliwe potrzebne jest również wsparcie finansowe.

W ramach platformy https://polakpotrafi.pl/projekt/imago-maris  Fundacja Imago Maris zbiera pieniądze na odpowiednie oprzyrządowanie żaglowca tj. czujnik wychylenia steru firmy Marine Data, dzięki któremu niewidomi będą mogli sterować żaglowcem mierzącym 43 m, to prawie jak dwa TIRy postawione jeden za drugim. Cena czujnika to £1443.75. Projekt zostanie ufundowany jeśli do 18:00 27.09.2014 otrzymamy co najmniej 7220 zł wsparcia.

Termin rejsu:  11- 18 października 2014
Trasa: Alicante – Majorka – Ibiza – Barcelona
Żaglowiec: STS Kapitan Borchardt

 „Chcielibyśmy, aby każda osoba niewidoma uwierzyła, że jest w stanie realizować swoje cele i marzenia. Aktywizacja osób niewidomych poprzez czynne uczestnictwo w rejsach na żaglowcu jest tego najlepszym przykładem. Działając wspólnie możemy pomóc niewidomym żeglować” – powiedziała Ewa Skrzecz – organizator Projektu.

http://www.imagomaris.pl/ 

 

Komentarze