RUSZAMY W GÓRY DLA NOWEJ FURY

0
761

 

Pasja, entuzjazm, idea, człowiek – kpt. Maciej Muras. 

Żywioł i wrażliwość w jednej skromnej osobie. Żeglarz, dla którego świat nie ma granic, bariery i ułomności  są do pokonywania, a zamknięte drzwi są jedynie zaproszeniem do odkrywania siebie, natury i potrzeb drugiej osoby. Maciej w szczytnym celu, połączył swoje zamiłowanie do gór oraz żeglarstwa i pod hasłem „RUSZAMY W GÓRY DLA NOWEJ FURY” wyruszył dziś w pieszą wędrówkę, celem zebrania środków  na zakup nowego busa do przewozu dzieci i młodzieży  ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w SOS W  w Rybniku.

 

Dwa Trójstyki, Trzynaście Szczytów Korony Polskich Gór, Siedemset kilometrów z buta – oto strategia działania rybnickiego żeglarza!

Projekt Macieja to nie tylko pot i zdarte podeszwy na górskich szlakach! To wiatr we włosach, żaby w butach i smak czynienia dobra!

Dzielny żeglarz nie pozostanie sam w swojej wędrówce. Z pomocą ruszą mu dobre serca i silne nogi z Fundacji 4 Kontynenty – Grupa ludzi, którzy nie znają słów „nie da się”!  To będzie 700 km wspólnych zmagań, od Trójstyku na wschodzie po szczyt tatrzańskich Rysów! Bo od dziś „chcieć to móc” to myśl przewodnia w głowach pomysłodawcy jak i wspierających go przyjaciół z fundacji.

Hart ducha, siła walki, zew przygody – jeden wielki finał – uśmiechnięte twarze wychowanków ośrodka edukacyjnego w Rybniku – mieście z rybą w herbie i ikrą w sercach jego mieszkańców!

 

Zachęcamy wszystkich do rozpowszechniania tego wspaniałego wydarzenia. Te trzy tygodnie ogromnego wysiłku, na pewno będą miały pozytywny odzew. 

Trzymamy kciuki! 

 

 

Komentarze