Pomorski „Kryształowy Żagiel” po nowemu – ZGŁOSZENIA !!!

0
786

Można już zgłaszać kandydatów do Nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego „Kryształowy Żagiel”! W tym roku przyznawana będzie w nowej formule.

Do zgłaszania kandydatur zapraszamy wszystkie kluby zrzeszone w PoZŻ. Można to robić do 22 listopada. Posiedzenie kapituły odbędzie się 26 listopada. Po nim ogłoszeni zostaną nominowani. Laureatów poznamy 17 stycznia w Tczewie podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej, która będzie finałem zorganizowanego tam całodniowego Święta Żeglarstwa.

W tym roku „Kryształowy Żagiel” przeprowadzony zostanie w nowej formule, która została właśnie przyjęta przez Zarząd PoZŻ. Nagroda będzie przyznawana w ośmiu kategoriach: Pomorski Żeglarz Roku, Pomorska Żeglarka Roku, Pomorski Trener Roku, Pomorskie Wydarzenie Roku, Pomorska Żeglarska Wyprawa Roku, Mecenas Pomorskiego Żeglarstwa, Pomorski Żeglarski Talent Roku oraz Pomorski Żeglarski Klub Roku.

Nowością są kategorie: Pomorski Żeglarski Klub Roku i Pomorski Żeglarski Talent Roku. Pierwsza kategoria promować ma osiągnięcia pomorskich klubów żeglarskich, druga najbardziej zdolnych młodych żeglarzy z naszego regionu. Warto też podkreślić, że to ostatnie wyróżnienie połączone będzie z nagrodą finansową.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatów szczególnie, że w większości kategorii (inaczej niż w latach ubiegłych) może być przyznanych więcej niż jedna równorzędna nagroda. Regulamin „Kryształowego Żagla” znaleźć można TUTAJ a wniosek o przyznanie nagrody podbrać TUTAJ (do wniosku koniecznie trzeba dołaczyć zdjęcia!).

Fot. Tadeusz Lademann

Za zgodą: http://pozz.org.pl 

Komentarze