Lista Nominowanych IV Pomorskiej Gali Żeglarskiej

0
326

Poniżej przedstawiamy Państwu listę osób nominowanych oraz laureatów IV Pomorskiej Gali Żeglarskiej

–      Żeglarz Roku

  • Mateusz Kusznierewicz 
  • Przemysław Miarczyński
  • Maciej Grabowski
  • Piotr Myszka
  • Załoga: Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński – KS AZS AWFiS Gdańsk

–      Żeglarka Roku

  • Maja Dziarnowska – SKŻ Sopot
  • Natalia Szymczyk – MKŻ Arka Gdynia
  • Jolanta Ogar – KS AZS AWFiS Gdańsk

 –      Trener Roku

  • Maciej Dziemiańczuk – SKŻ Sopot
  • Mirosław Laskowski – ChKŻ Chojnice
  • Marek Kreft – YK Stal Gdynia
  • Paweł Kowalski – PZŻ
  • Paweł Kacprowski – PZŻ

–      Sportowa Impreza Żeglarska Roku

  • Puchar Prezydenta Miasta Gdańska w kl. Optimist, Techno 293, RS:X – organizator: GKŻ Gdańsk
  • Ergo Hestia Cup – Mistrzostwa Europy w kl. 29er – organizator:  SKŻ Sopot
  • Mistrzostwa Polski kl. nieolimpijskich – organizator: ChKŻ Chojnice
  • Timberland Nord Cup 2012  – organizator:  Michał Korneszczuk
  • Volvo Gdynia Sailing Days 2012 – organizator: GOSiR Gdynia

–      Turystyczna Impreza Żeglarska Roku

  • Ergo Hestia Media Cup – Żeglarskie Mistrzostwa Dziennikarzy – organizator: SKŻ Sopot
  • Wyprawa do Petersburga i przez Kanał Bałtycko-Białomorski jachtem Dar Pucka – organizator: Zatoka Puck
  • Puchar Korsarza – organizator: PKM Gdańsk, POZŻ
  • SailBook Cup 2012 –  organizator: PKM Gdańsk
  • 61 Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej – organizator: YK Stal Gdynia

–      Żeglarskie Wydarzenie Społeczne Roku

  • Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2012 –  organizator: ChKŻ Charzykowy
  • Regaty Bitwa o Gotland – organizator: Polska Fundacja Żeglarska Świnoujście, Urząd Marszałkowski, POZŻ
  • Rewitalizacja Żaglowca STS „Generał Zaruski”, rozpoczęcie edukacji morskiej młodzieży w ramach programu MAST – organizator: UM Gdańsk, MOSiR Gdańsk
  • Pomorska Reprezentacja Młodzieżowa na The Tall Ship’s Races 2012 – organizator: Fundacja Sportu i Oświaty Sopot, POZŻ
  • Uroczystości Wagnerowskie otwarcie Alei Żeglarstwa Polskiego program promocji „Legendy Morskiej Gdyni” – organizator: PZŻ, U.M. Gdynia, LMiR, POZŻ, ZHP.

–      Promotor Żeglarstwa Roku

  • Mateusz Kusznierewicz
  • Invest Sarko Gdynia
  • Ergo Hestia Sopot
  • Andrzej Szrubkowski – JK Stoczni Gdańskiej
  • Grupa Energa Gdańsk

–      Żeglarska Osobowość Roku

  • Przemysław Miarczyński – żeglarz kl. RS’X
  • Jacek Zieliński  – SailBook.pl
  • Zbigniew Gutkowski – Fundacja „ Polish Ocean Racing”
  • Paweł Kowalski – Trener kadry w windsurfingu
  • Mateusz Kusznierewicz – Fundacja Navigare

–      Młodzieżowiec Roku – Mężczyźni

  • Jacek Piasecki SKŻ
  • Mikołaj Lahn ChKŻ
  • Przemysław Filipowicz i Dominik Buksak YKP
  • Jakub Surowiec KS AZS AWFiS

 –      Młodzieżowiec Roku – Kobiety

  • Ewa Szczęsna  i Irmina Gliszczyńska ChKŻ
  • Agnieszka Bilska SKŻ
  • Paulina Czubachowska KS Zatoka Puck

 –      Junior Roku

  • Paweł Tarnowski SKŻ
  • Filip Ciszkiewicz MKŻ Arka
  • Piotr Gunter LKS
  • Konrad Lipski i Michał Żak YKP

 –      Juniorka Roku

  • Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska YKP
  • Nicole Rydz YK Stal
  • Karolina Lipińska SKŻ
  • Kaludia Mańkucka GKŻ

 –      Junior  Młodszy Roku

  • Adam Sosnowski SKŻ
  • Marcin Urbański ChKŻ
  • Wojciech Lipke ChKŻ
  • Mikołaj Kowalski KS Zatoka
  • Adam Głogowski YK Stal

 –      Juniorka Młodsza Roku

  • Daria Sarol GKŻ
  • Martyna Mossakowska SKŻ
  • Magdalena Kwaśna ChKŻ
  • Sandra Papka i Martyna Zielińska LKS
  • Aleksandra Melzacka YKP

 –      Trener Klubowy Roku

  • Maciej Dziemiańczuk SKŻ
  • Mirosław Laskowski ChKŻ
  • Tomasz Jakubiak ChKŻ
  • Marek Kreft YK Stal
  • Dariusz Dołęga YKP

 –      Mecenas Żeglarstwa

  • Grupa Energa
  • Invest Sarko
  • Urząd Morski w Gdyni
  • Volvo Gdynia
  • Ergo Hestia Sopot

  

Źródło: http://www.pozz.org.pl

Fot. M. Wilczek

Komentarze