Konkurs w lepieniu bałwana nad Zalewem Zemborzyckim

0
1152

Fundacja „Lubelskie Centrum Żeglarstwa” zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkich miłośników Zalewu Zemborzyckiego do wspólnej zabawy w rodzinne lepienie bałwana. Odbędzie się ona w najbliższą niedzielę, 24 lutego br., w godz. 11 – 14, przy tawernie „La Traviata”, nad zachodnim brzegiem Zalewu Zemborzyckiego (od strony ul. Krężnickiej).

LCŻ, oprócz ufundowania nagród dla autorów najpiękniejszych bałwanów, zapewni uczestnikom bezpłatnie gorącą herbatę, pyszne kakao oraz wspólne ognisko z kiełbaskami. A jeżeli dopisze pogoda, na uczestników będą czekać jeszcze inne atrakcje.

– Bardzo duża ilość dzieci, która uczestniczyła w naszych dotychczasowych imprezach dowodzi, że Zalew jest idealnym miejscem na rodzinne zabawy na świeżym powietrzu. Jednak tym razem, oprócz konkursów i zimowej, żeglarskiej kuchni chcemy nauczyć najmłodszych mieszkańców Lublina zasad bezpiecznego korzystania z tafli jezior i stawów zimą.

Jeśli tylko pozwoli na to pogoda, to punktualnie o godzinie 12 odbędą się pokazy ratownictwa pod lodem przygotowane przez śmiałków z lubelskiej Straży Pożarnej – informuje Katarzyna Plechawska, dyrektor fundacji LCŻ. – Chcemy, aby dzieci zobaczyły jak lód może okazać się kruchy i nieprzewidywalny. Będziemy też przypominać, że bezpieczna zabawa na tafli jeziora musi odbywać się zawsze pod okiem dorosłych – dodaje Plechawska. W konkursie, oprócz klasycznych bałwanków, z marchewką w nosie i oczami z czarnych kamyków, mogą wziąć także udział i inne budowle śnieżne. Mile widziane będą żeglarskie inspiracje. W konkursie będzie można wystartować zarówno indywidualnie, jak i grupowo, np. rodzinnie.

W przypadku korzystnej pogody, uczestnikom zaprezentują się także lubelscy żeglarze na bojerach, a dzieci będą mogły wziąć udział w dodatkowych, zimowych zabawach.

Więcej informacji – dostępnych jest na stronie www.lcz.lublin.pl

Komentarze