Każdy może zostać Ironmanem

0
450

Nie chodzi o to, by z marszu zmierzyć się na dystansach dla prawdziwych twardzieli. MOSiR w Gdańsku proponuje metodę mały kroków, które zaczynają się od pokonania dystansu 1/10 ironmana, czyli 380 m pływania, 18 km na rowerze i 4,2 km biegu.

Wystartowały już zapisy do kolejnej edycji imprezy Triathlon Gdańsk. Warto szybciej się zarejestrować, ponieważ obowiązuje limit zgłoszeń. Szczegóły dotyczące zawodów oraz informację o zapisach można znaleźć na stronie triathlongdansk.eu

Triathlon Gdańsk to jedna z imprez programu „Aktywuj się„. Uczestnicząc w niej zyskuje się dodatkową szansę na wylosowanie wartościowej nagrody dodatkowej, poza pulą ogólną. Zasady uczestnictwa w programie opisane są na stronie aktywujsiewgdansku.pl.

Obecnie obserwujemy stale rosnącą popularność tego typu zawodów. Rywalizacja spotyka się z zainteresowaniem aktywnych mieszkańców Gdańska. Mamy do czynienia z prawdziwą modą na aktywność, sport. Kalendarz imprez MOSiR obejmuje już cykl imprez rowerowych, są biegi. Organizowany był także duathlon. Naturalną drogą wydaje się więc połączenie tych wszystkich elementów w jedną imprezę. Nasi gdańscy sportowcy również dostrzegają atrakcyjność i potencjał tej rywalizacji, dlatego już teraz start zadeklarowali m.in. Aleksandra Kobielak, Adam Korol i Artur Siódmiak. Oprócz nich pojawią się także Joanna Jabłczyńska, Maciej „Gleba” Florek – zachęca Marcin Wojciechowski, z-ca dyrektora gdańskiego MOSiR.

Do udziału zaproszone są także rodziny. Dla nich, w ramach specjalnej familijnej formuły, przewidziane są wyścigi na dystansie 1/00 Ironmana, czyli odpowiednio 38 m pływania, 1,8 km na rowerze i 420 m biegu. Zespół musi liczyć minimum 2 osoby, a start jest bezpłatny.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak smakowałby triathlon w wersji nadmorskiej, to już niedługo będziecie mogli to sprawdzić. Już 20 lipca 2013 roku triathlon po raz kolejny zawita nad polskie morze. Miasto Gdańsk będzie miało zaszczyt gościć triathlonistów o różnym stopniu zaawansowania, którzy zmierzą się z falami Zatoki Gdańskiej. Jeśli chcesz w ciekawy sposób spędzić jeden z weekendów wakacji, przyjedź do Gdańska całą rodziną i aktywuj się w zmaganiach na dystansie 1/10 IronMana! Nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt. W wyścigu rowerowym można wystartować na rowerze górskim lub trekingowym.

Źródło: www.mosir.gda.pl

Komentarze