Akademia Żeglarska Zaruskiego – bezpłatne zajęcia

0
407

Akademia Żeglarska Zaruskiego zaprasza na wiosenną edycję kursu podstaw wiedzy żeglarskiej. Do zobaczenia na pokładzie gdańskiego żaglowca! 🙂 Już za niecałe trzy tygodnie, 7 marca 2016 r. rozpocznie się tegoroczna edycja bezpłatnego kursu „ABC żeglarstwa”.

Jak co roku wiosną rozpoczynamy zasadnicze przygotowania do sezonu. Zarówno pod względem technicznym i promocyjnym, jak i edukacyjnym – rusza kolejna edycja kursu „ABC żeglarstwa”. Przez kilka dni będziemy spotykać się na pokładzie gdańskiego żaglowca, by zgłębiać tajniki wiedzy żeglarskiej. Najlepsi uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w rejsie na STS „Generał Zaruski”. Bezpłatne zajęcia będą się odbywać na żaglowcu zacumowanym przed siedzibą Narodowego Muzeum Morskiego na Ołowiance, a dokładnie przed dziobem statku-muzeum „Sołdek”. Poniżej znajdziecie mapkę, by łatwiej było Wam do nas trafić.

Do zdobycia sporo ciekawych informacji z zakresu żeglarstwa, jego historii, zasad bezpieczeństwa na morzu, meteorologii, nawigacji itp. Najlepsi kursanci popłyną z nami wiosną w jednodniowy rejs, by w praktyce doświadczyć wartości zdobytej wiedzy:).

Zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek 7 marca 2016 r. i trwać będą przez trzy następne dni, do czwartku, w godz. 16:00-18:00. STS „Generał Zaruski”, który będzie gościł uczestników kursu, zacumowany jest w swoim honorowym miejscu – przed siedzibą Narodowego Muzeum Morskiego na Ołowiance i dziobem ss „Sołdek”. Zapraszamy osoby w wieku 15-25 lat. Aby wziąć udział w kursie należy pobrać formularz zgłoszeniowy który znajdziecie poniżej, wypełnić i wysłać na adres mailowy:
piotr.krolak@mosir.gda.pl

Grupa składa się z 10 osób. O zakwalifikowaniu się na kurs decyduje prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy i kolejność zgłoszeń.
Kurs jest bezpłatny.

W programie:

 1. Poniedziałek, 07.03.2016 r.:
  • Dlaczego warto żeglować – wprowadzenie.
  • Historia żeglarstwa – ewolucja żeglarstwa, wielkie wyprawy, historia STS „Generał Zaruski”.
 2. Wtorek, 08.03.2016 r.:
  • Specyfika życia na jachcie – podział na wachty, obyczaje i tradycje żeglarskie.
  • Wiadomości o jachtach żaglowych – praktyczne poznanie budowy STS „Generał Zaruski”.
 3. Środa, 09.03.2016 r.:
  • Podstawy nawigacji i meteorologii – nauka pracy z mapą, poznanie działania urządzeń nawigacyjnych, pozyskiwanie i analiza prognozy pogody.
 4. Czwartek, 10.03.2016 r.:
  • Bezpieczeństwo na jachcie.
  • Konkurs z nagrodami – podsumowanie wiedzy zdobytej podczas kursu.
  • Co dalej? Propozycje żeglarskie na przyszłość.

Zapewniamy herbatę, kawę i dobrą zabawę 🙂

UWAGA!
Najlepsi kursanci będą mieli możliwość wzięcia udziału w bezpłatnym jednodniowym rejsie na STS „Generał Zaruski”.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

więcej informacji: http://zaruski.pl/doc_605.html

fot. zaruski.pl

Komentarze