Kadra juniorow klasy Laser

0
677

RELACJA Z TRWAJĄCEGO W HISZPAŃSKIM LOS ALCAZARES ZGRUPOWANIA KLASY LASER

Po przerwie świątecznej większa część ekipy kadry narodowej juniorów klasy Laser kontynuuje treningi w Hiszpanii. Ekipa przeniosła się do Los Alcazares 700km na południe od Palamos, gdzie w wiosennej aurze doskonali swoje umiejętności techniczne na wodzie. Wiatr nie odpuszcza od początku zgrupowania. Codziennie panują tutaj warunki wietrzne 20-30 węzłów. Ten tydzień jest naprawdę ciężki, a najlepiej wie o tym trener Bartek Szotyński, który odwiedził już osobiście tutejszy szpital.

Od soboty wiatr ma zelżeć, co umożliwi zawodnikom złapanie oddechu na wodzie i potrenowanie w warunkach słabego wiatru.

 

W tym roku pierwsze Mistrzostwa Europy juniorów U19 odbędą się już w czerwcu w Chorwacji. W lipcu natomiast na Balatonie rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata U21, a na Cyprze w MSJ ISAF reprezentować nas będzie najlepsza juniorka i najlepszy junior w Laserze Radialu. 

W lutym w Los Alcazares dołączy jeszcze męska i żeńska kadra seniorska Lasera, dla której styczeń jest jedynym miesiącem wolnym od żeglowania. Po aktywnym odpoczynku zawodnicy rozpoczną przygotowania do wrześniowych Mistrzostw Europy w Irlandii. Ten sezon dla nich będzie bardzo długi, bowiem do rozegrania będą jeszcze Mistrzostwa Świata Lasera w Omanie i Lasera Radiala w Chinach późną jesienią.

Ośrodek Przygotowań Sportowych w  Los Alcazares jest również bazą całej kadry narodowej Wielkiej Brytanii we wszystkich konkurencjach olimpijskich.

 

Jutro na wodę wyruszają również nasze panie na skiffach 49er FX. Do Los Alcazares przyjechały cztery polskie załogi. Niebawem umieścimy foto reportaż z treningu.

Źródło: http://sport.pya.org.pl 

Komentarze