Znakomita forma Anny Weinzieher na Majorce

0
673

Anna Weinzieher (AZS UW Warszawa) zajęła odpowiednio 9 i 3 miejsce w trzecim i czwartym wyścigu odbywających się w hiszpańskiej Palma de Mallorca regatach  pucharu świata w żeglarstwie. Do rywalizacji przystąpili dziś zawodnicy klasy 49er. Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim (AZS AWFiS Gdańsk) po czterech wyścigach zajmują 7 pozycję.

Warunki wietrzne zmieniły się diametralnie w porównaniu do pierwszego dnia regat. Wiatr osłabł, zmniejszyła się fala, co sprawiło, że żegluga była dużo bardziej taktyczna. Bardzo istotnym elementem był start, który musiał być idealny, aby można było nawiązać walkę o najwyższe pozycje.

Znakomitą formę utrzymuje Anna Weinzieher w klasie Laser Radial. Niezależnie od warunków żegluje bardzo pewnie utrzymując się w każdym biegu w czołówce. Po czterech wyścigach awansowała na 8 pozycję. Dobry dzień zaliczyła również Agata Barwińska (MOS SSW Iława), która dwukrotnie była szósta i awansowała na 18 miejsce. Niepokonana pozostaje reprezentantka Wielkiej Brytania Alison Young.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy w klasie 49er. Wczoraj z powodu zbyt silnego wiatru organizatorzy przełożyli wyścigi na dzień dzisiejszy. Bardzo dobry początek zaliczyli olimpijczycy z Londynu Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński dopływając do mety w pierwszych dwóch wyścigach na pozycjach 2 i 5. Wywrotka w wyścigu trzecim i ponownie miejsce drugie w ostanim biegu sprawiły, iż obecnie zajmują oni bardzo dobre 7 miejsce w klasyfikacji generalnej. Druga polska załoga Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) jest 21.

obraz nr 1

 

Słabszy dzień zaliczyły zawodniczki klasy 470. Żeglujące rewelacyjnie wczoraj Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin) dziś dopływały do mety w drugiej i trzeciej dziesiątce i w klasyfikacji generalnej spadły na 10 miejsce. W pierwszym wyścigu załoga zaliczyła falstart i musiała wracać samotnie na linię startu, a w drugim błąd techniczny kosztował utratę bardzo wysokiej ósmej lokaty.

W klasie Finn Piotr Kula (BTŻ Biskupec) żeglował również w drugiej dziesiątce w wyniku czego spadł o dwie pozycje i zajmuje 10 miejsce.

 

obraz nr 2

Z dzisiejszego dnia nie będzie zadowolony Kacper Ziemiński. Dwa słabsze wyścigi zepchnęły zawodnika SEJK Pogoń Szczecin na 15 pozycję w klasyfikacji generalnej. Bardzo dobrze i równo żegluje Aleksander Arian. Młody zawodnik Sailing Team Rzeszów dwa razy finiszował koło 15 miejsca, co daje mu dużą szansę na awans do finału.

Regaty o Puchar Księżniczki Zofii zakończą 6 kwietnia wyścigi medalowe, w których mamy nadzieje zobaczyć jak najwięcej zawodników z Polski.

Zapraszamy do śledzenia wyników na:
http://www.trofeoprincesasofia.org
Relacje można znaleźć na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego http://www.pya.org.pl
oraz na facebooku http://www.facebook.com/polsailing

 Za zgodą: www.sport.pya.org.pl 

Komentarze