Tymoteusz Bendyk i Jacek Nowak prowadzą po pierwszym dniu 49er Grand Prix Gdynia 2016

0
880

Niesamowita sytuacja po pierwszym dniu zmagań! Pierwszy raz w historii trzy pierwsze załogi mają na swoim koncie taką samą liczbę punktów. W ostatecznym rozrachunku na prowadzenie wysunęła się załoga POL 52 Tymoteusz Bendyk i Jacek Nowak, ponieważ o zwycięstwie zdecydowała wygrana ostatniego wyścigu. Tą samą ilość punktów uzyskały załogi: POL 107 Przemek Filipowicz i Konrad Lipski oraz RUS 178 Artem Basalkin i Ilya Haneu.

Po pierwszym dniu trzy pierwsze załogi, Tymoteusz Bendyk i  Jacek Nowak,  Przemek Filipowicz i Konrad Lipski oraz Artem Basalkin i Ilya Haneu, uzyskały taką samą liczbę punktów. Rywalizacja była bardzo zacięta. Tym razem Gdynia przywitała nas bardzo dobrymi warunkami wiatrowymi, wiatr wahał się w granicy 11-13 węzłów. Rozegrano wszystkie z planowanych wyścigów.

Dzisiejszy start był bardzo dobry, prowadzimy, a w zasadzie jesteśmy na remisie z dwoma innymi załogami. Warunki ciężkie, Grand Prix jest rozgrywane blisko brzegu, więc wiatr jest naprawdę bardzo zmienny, a to wszystko wymagało dużo elastyczności od nas, dużo biegania i sprytu. Jutro zapowiada się ciekawa walka, będziemy walczyć o każdy punkt – podkreśla Przemek Filipowicz.

W pierwszym wyścigu dnia świetnie pożeglowała załoga Tymoteusza Bendyka i Jacka Nowaka, tym samym wygrywając pierwszą konfrontację dnia. Z kolei pierwsze miejsce w drugim wyścigu regat zajęli młodzi żeglarze – Przemek Filipowicz i Konrad Lipski. Podczas następnego świetnie poradzili sobie Rosjanie. Artem Basalkin i Ilya Haneu najlepiej rozegrali trasę taktycznie i pewnie triumfowali. Stawka była bardzo wyrównana, ta trójka w zasadzie z wyścigu na wyścig tylko zamieniała się miejscami na podium.

Jutro zapowiada się niezwykle emocjonująca rywalizacja. Polska Ekstraklasa Żeglarska startuje o 10:00, a zawody 49er rozpoczynają o 11:00. Zapraszamy!

Wyniki po 5 wyścigach:

1. POL 52 Tymoteusz Bendyk / Jacek Nowak 7 pkt
2. POL 107 Przemek Filipowicz / Konrad Lipski (rezerwa Grzegorz Goździk) 7 pkt
3. RUS 178 Artem Basalkin / Ilya Haneu 7 pkt
4. POL 196 Piotr Szlachcic / Łukasz Włoch 15 pkt
5. POL 5 Jan Marciniak / Kamil Kozioł 21 pkt
6. POL 119 Madeleine Zielińska / Nadia Zielińska 24 pkt
7. POL 2 Wojciech Stolarczyk / Damian Knorps 25 pkt
8. POL 165 Sebastian Zarzeczański / Krystian Moszczyński 34 pkt
9. POL 007 Maciej Górecki / Łukasz Nurkowski 35 pkt

 fot. Marta Dębska

Komentarze