Zlot Jachtów Dacron ‘70 II edycja 17-19 czerwca 2016

0
1091

 

Zapraszamy serdecznie na II edycję Zlotu jachtów Dacron ’70 organizowanego przez Akademicki Klub Morski. Zeszłoroczna edycja zlotu była kierowana głównie do armatorów dwóch typów jednostek, w tym roku, ulegliśmy wielu prośbom, sugestiom i nie stawiamy ograniczeń. Jacht powinien jedynie być lekko podstarzały (z lat ’70) a załoga chętna do dobrej zabawy. Echem poprzedniej edycji jest miła rodzinna atmosfera, dobra zabawa do rana, regaty, szanty i biwakowe specjały kulinarne przygotowane przez niezawodnego Bosmana.

 

obraz nr 1

Pomysł Zlotu Dacron powstał w głowach dwu klubowych armatorów kultowych dziś jachtów. Polskiego Nefryta i szwedzkiej Albin Vegi. Dacron 70 nawiązuje nazwą do lat, kiedy szerokiej popularyzacji żeglarstwa przyczyniły się nowe technologie, kadłuby z laminatu i żagle z dacronu. Można powiedzieć, że tego typu sztuczne materiały nie mają duszy, jest to jednak mylne skojarzenie. Jachty te pływają dzielnie od wielu lat, wciągając w żeglarską pasję nie jedno pokolenie. Na poliestrowych pokładach wykuwały się morskie opowieści powodując, że dziś te jachty są uznawane za kultowe i ciągle dają wiele radości.

 

obraz nr 2

 

Pewne jest że odbędą się regaty z podziałem na klasy z lat 70tych. Powstaną klasy: Nefryt, C24, Albin Vega, Becker 27, B31. Warunkiem utworzenia kolejnej klasy regatowej będzie przystąpienie do startu przynajmniej 3 jednostek tego samego typu (a może tylko dwóch, zobaczymy).

 

obraz nr 3

Pewne jest też ognisko i grill. Wystąpi specjalnie powołana na ta imprezę grupa szantowa, w której skład wchodzą barwne postaci estrady Polski północnej. Przewidzieliśmy też projekcje filmowe. Odbędzie się długodystansowy (ale bez przesady długi) bieg o Błękitną Wstęgę AKM. Będą nagrody, wywiady, kwiaty i gratulacje.

 

Zapraszamy Was zatem serdecznie do naszego Akademickiego Klubu Morskiego w Gdańsku. Dni od 17 do 19 czerwca są naszym wielkim świętem, w czasie którego ugościmy Was i Wasze wspaniałe jachty.

 

Więcej informacji http://dacron70.akm.gda.pl

 

 

 

Komentarze