Relacja ze Zlotu jachtów Nefryt i Albin Vega – Dacron ’70

0
1234

 

I Zlot Dacron ’70 już za nami. Na przystani Akademickiego Klubu Morskiego gościliśmy ok 60 żeglarzy z polskiego wybrzeża. W piątek rozpoczęliśmy ogniskiem, które wartko toczyło się do późnej nocy, mimo pogody iście jesiennej. Sprawdzony przepis, czyli połączenie gitary, śpiewu i pewnej ilości rozweselaczy płynnych i tym razem nie zawiódł.

 

 

Pomimo późnonocnej integracji, w sobotę planowo, czyli z półgodzinnym poślizgiem, rozpoczęliśmy regaty w kategoriach Nefryt i Albin Vega. Odbyły się trzy wyścigi na trasie „po śledziu”, w których zwyciężyła w klasie Albin Vega załoga jachtu Serina, natomiast w klasie Nefryt załoga jachtu Barnim.

 

Po regatach przyszedł czas na kulinarny popis Bosmana Jaśka i Kasi, grochówka, karkówka oraz krótka sjesta zregenerowała siły naszych gości.

 

Odbył się wykład Wacława Liskiewicz „Jak to się Nefryty budowało” oraz premierowy w Polsce pokaz filmu „Red Dot on the Ocean” historia Matta Rutheforda, który samotnie opłynął obie Ameryki non stop na Albin Vedze.

Po filmie rozdaliśmy nagrody oraz rozpoczęliśmy część wokalno – artystyczną. Występowali muzycy składu EKT, wakacyjna atmosfera, emocje regat, ognisko i miła atmosfera towarzyszyła tym razem do białego rana. Takich tańców do 4 rano dawno w Akademicki Klubie Morskim nie widziano.

 

W niedzielę, w czasie porannej odprawy sterników, przed regatami o Błękitną Wstęgę lat ’70 serwowano barszczyk, co wydatnie wzmocniło morale. Neptun zmęczony harcami poprzedniego wieczoru odmówił nam wiatru i mimo drastycznie skróconej trasy do ok 3.5Nm pokonanie trasy regaty zajęło najlepszej jednostce blisko 2godziny. Zwyciężył Gienek Płóciennik na s/y Ichtiander, przed Dorotą Dajkowską na s/y Rioja.

 

 

Cieszymy się bardzo pozytywnym odzewem od uczestników i zapraszamy wszystkich do kolejnej edycji. Wierzymy, że impreza ta zakotwiczy na stałe w kalendarzu.

 

Równocześnie dziękujemy partnerom i sponsorom za wsparcie, bez którego ta impreza by się nie odbyła.

Podziękowania dla: Bryt Sails, MOSiR Gdańsk, SailService Sklep Wind, Navpro Hydrotechnika, Andrzeja Szrubkowskiego, BTA Kompas, miasta Gdańsk.

Dziękujemy równocześnie patronom medialnym, dzięki którym mogliśmy dotrzeć do wielu zainteresowanych:

Magazynowi Jachting, Wiatr, portalom Sailbook.pl oraz Sailportal.pl.

 

Pełna relacja fotograficzna: http://tinyurl.com/nwfjyhm

 

Więcej informacji: www.dacron70.akm.gda.pl

 

Komentarze