Dacron 70 za nami – galeria

0
688

 

obraz nr 1

Dziś zakończył się Dacron 70′ – zlot jachtów z duszą z ubiegłego wieku. Była to już druga edycja tego wydarzenia skierowanego do załóg jachtów z lat 70. Na starcie zjawiły się m.in. polskie Nefryty, szwedzkie Albin Vegi, francuskie C24. Jednak zlot przyciągnął nie tylko starsze konstrukcje. Atmosfera imprezy przyciągała nie tylko żeglarzy pływających na wiekowych jachtach lecz również ich sympatyków. Wszyscy goście byli miło witani na starcie mimo nie spełniania wstępnych założeń Dacronu 70′. 

 

obraz nr 2

W sobotę odbyły się 3 krókie biegi ustawione na Wiśle Śmiałej. W niedzielę jednostki zmierzyły się na trasie długiego wyścigu o błękitną wstęgę AKM na wodach Zatoki Gdańskiej. W wyścigach klasowych zwyciężyli:

  • Nefryt:   Goplana – Robert Napiórkowski   ,
  • Albin Vega:      Lotta – Marcin Palacz       ,
  • OPEN 70: Bussy Lizzy – Kuba Marjański

Organizatorzy zaplanowali wieczorne imprezy integracyjne dla uczestników przy koncertach szantowych na żywno. Dla nikogo nie zabrakło grilowanej kiełbaski i napitku, ale prezede wszystkim symaptycznej i koleżeńskiej atmosfery. W sobotę członkowie Akademickiego Klubu Morskiego i uczestnicy zlotu uczcili 40-lecie wypłynięcia w samotny rejs kpt. Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz.

 

obraz nr 3

Komentarze