Żeglarze przepytują Ustkę

0
607

Za zgodą Jerzego Kulińskiego:

Żeglarskich skarg na port Ustka przybywa. Cała Polska w przebudowie i reorganizacjach, a tu czas stanął. Ranking przyjazności pokazuje, że o tytuł „czerwonej latarni” Ustka wygrywa z Helem.

Kołobrzeg, Łeba, Darłowo, Dziwnów, Wolin, Kamień Pomorski, Wapnica, Stepnica, a nawet Mrzeżyno idą do przodu (z różnymi co prawda prędkościami), a tu klops absolutny.

O przepraszam – Ustka planuje przegrodzenie portu kładką dla pieszych.

Tak jakby naturalnych trudnosci nautycznych było za mało.

Mam dla Was „przeciek”. Chyba w końcu zostanę za to obdarty ze skóry.

obraz nr 1

Otóż Stowarzyszenie Armatorów Jachtowych poprosiło Burmistrza, Zarząd Portu oraz Kapitana Portu o udzielenie informacji publicznej w następujacych kwestiach:

1. W jaki sposób i w jakim terminie zostaną rozwiązane w porcie w Ustce problemy braku wystarczającej ilości jachtowych miejsc postojowych i niezadawalajacego ich standardu (bezpieczeństwo cumowania, zasilenie w energię elektryczną i wodę, zaplecze sanitarne, odbiór odpadów i ścieków, stacja paliw).
2. Jakie środki zwiększające elementarne bezpieczeństwo postoju jachtów na wypadek zafalowania w kanale portowym zostaną podjęte w okresie zanim zrealizowany będzie punkt 1? Kiedy to nastąpi?
3. Czy, w jakim trybie, terminie i z jakimi organizacjami władze będą konsultowały wyżej wymienione kwestie ze środowiskami żeglarskimi?

obraz nr 2

———————————

„Informacja publiczna” to teraz nie jakieś tam zachcianki czy fanaberie.

SSI liczy, że dorwie się do odpowiedzi władz Ustki. Myślę, że jesteście zainteresowani.

Żyjcie wiecznie !

Don Jorge

Źródło: http://www.kulinski.navsim.pl

Komentarze