Z kraju i ze świata ;)

0
799

obraz nr 1

Hugo Boss z pokładu jachtu Energa. / Fot. M. Marczewski

Ponieważ powoli zbliżają się kolejne imprezy cyklu IMOCA Ocean Masters – najpierw Route du Rhum, a potem BWR, ruch na morzach oceanach – a także w mediach – powoli się nasila. Póki co, jeszcze wakacyjnie, choć również zupełnie na poważnie.

W Sopocie do 30 lipca można oglądać jacht Hugo Boss oraz Alexa Thomsona i spółkę. Cumują przy Enerdze, więc i na Gutka przy okazji też można się natknąć. HB przypłynął do Polski celem uświetnienia swoją obecnością otwarcia kolejnego sklepu marki. Dobry i taki pretekst 🙂 Poniżej filmik Łukasza Mlecznego (dzida.com) który sfilmował z brzegu srebrny bolid:

https://www.facebook.com/photo.php?v=698380136883925&set=vb.121533001235311&type=2&theater

obraz nr 2

To tylko kadr, żeby obejrzeć klikamy link powyżej 🙂 / dzida.com

 

A pozostając w wersji „eleganckiej” – polecam wywiad z Gutkiem i Świstakiem w dwumiesięczniku „W Ślizgu” – można czytać online: https://issuu.com/wslizgu/docs/w_slizgu_2/1?e=0 Jak głosi zajawka na okładce – nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać.

obraz nr 3

Okładka W ŚLIZGU: Barcelona – cel zagrożony

 

Tymczasem śledząc media branżowe, można wydedukować, że nie jest to jedyna polska załoga, która planuje start w BWR. Pewne informacje można znaleźć na profilu Fb:

oraz w najnowszym wydaniu miesięcznika Wiatr (strona 6):

 

Wiadomo, że co dwie załogi to nie jedna – jeżeli chodzi o popularyzację polskiego żeglarstwa byłoby idealnie, gdyby oba teamy stanęły na starcie takiej imprezy (chyba dałoby się wtedy przekonać organizatorów do polskiej wersji językowej strony internetowej). Jednak realnie rzecz biorąc – pierwsi szukają funduszy, a o stanie przygotowań drugich wiemy niewiele – chociażby o tym, jakim jachtem dysponują i kiedy zamierzają odbyć kwalifikacje wymagane przez organizatorów.

Mam dwa pytania w związku z tym.

Pierwsze do Gutka: dlaczego w wywiadzie odrzucasz możliwość crowdfundingu? A może to tylko moje wrażenie po lekturze? Przecież i Derek Hatfield i Bertrand de Broc dzięki temu zrealizowali swoje projekty?

Drugie do Jabesa (Roberta Janeckiego): jakim sprzętem dysponujecie i kiedy rozpoczynacie kwalifikacje, bo w Twoje przygotowanie kondycyjne nie wątpię?

Za zgodą: http://milkajung.com/ 

Komentarze