Wielkie wodowania w stoczni Sunreef Yachts: 3 nowe jachty, w tym 2 premierowe już na wodzie!

0
741

 

W zaledwie siedem miesięcy po styczniowym pożarze, gdańska stocznia Sunreef Yachts może poszczycić się nie lada osiągnięciem, a mianowicie terminowym ukończeniem trzech potężnych jednostek, tak, aby móc je wystawić podczas zbliżających się targów jachtowych w Cannes (11-16 wrzesień 2012).

Siedem miesięcy na zbudowanie aż trzech tak skomplikowanych i dużych jachtów to z pewnością ewenement na skalę światową (w tym samym czasie budują się jeszcze 3 inne jednostki).

Prezes stoczni, Francis Lapp, nie załamał rąk po styczniowym nieszczęściu, lecz dzielnie ruszył ku odbudowie stoczni . Zwiększenie zatrudnienia i trzyzmianowy czas pracy pozwoliły stoczni na dynamiczną reaktywację. W chwili obecnej stocznia przygotowuje swój wielki come back na targach w Cannes, gdzie wystawi aż 4 jednostki, z czego 3 nowo zwodowane jachty. Będzie to największa prezentacja jachtów w historii stoczni.

Pierwszym zwodowanym jachtem był nowy super jacht żaglowy, Sunreef 82 Double Deck HOUBARA. Elegancki, trzypokładowy, 24-metrowy jacht to wielce oczekiwana nowość roku 2012. Właściciel jachtu przybył na jego przekazanie wraz z najbliższą rodziną. 3 sierpnia odbył się uroczysty chrzest jednostki przy doku hotelu Hilton w Gdańsku. HOUBARA to super jacht dla 7 gości, którym opiekuje się 3 członków załogi. Kabina armatorska na dziobie zaopatrzona jest w prywatne Jacuzzi otoczone żardinierą z orchidei! Po targach w Cannes, jacht odpłynie na Karaiby i do USA.

Kolejną jednostką był nowy model jachtu motorowego, 60 Sunreef Power EWHALA, zwodowany 11 sierpnia 2012. Jacht charakteryzuje się piękną, sportową sylwetką i nowoczesnym wystrojem wnętrz.EWHALA przewidziana jest dla 10 gości i 2 członków załogi. Jacht będzie dostępny na czartery w Sunreef Yachts Charter.

Cztery dni po wodowaniu EWHALA, stocznia Sunreef Yachts zwodowała swój kolejny jacht, 70 Sunreef Power SKYLARK, 21-metrowy katamaran motorowy. Jacht charakteryzuje się eleganckim wykończeniem wnętrz w drewnie bambusowym i posiada piękną kabinę armatorską na dziobie z prywatną łazienką i garderobą.

SKYLARK to ósma jednostka modelu motorowego 70 Sunreef Power, który zyskał popularność dzięki sportowej sylwetce, wielkiej przestrzeni życiowej z fantastycznym pokładem słonecznym, dalekiemu zasięgowi przy utrzymaniu niskiego zużycia paliwa i niezwykłej stabilności.

 

Wszystkie trzy jachty odpłyną wkrótce na południe Francji. Zapraszamy do odwiedzenia stoczni kiedy jeszcze można je zobaczyć przy doku, widok jest iście imponujący! Aby umówić się na spotkanie, prosimy o kontakt z Panią Martą Dworak – marta@sunreef-yachts.com / 601 353 204. 

Pozdrawiamy,
Zespół Sunreef Yachts

 

Ewa Stachurska
PR Sunreef Yachts
ewa@sunreef-yachts.com
+ 48 601 315 206
www.sunreef-yachts.com
www.sunreef-charter.com

 
 

 

Komentarze