Waterfront Trophy dla Kamienia Pomorskiego!

0
604

Kamień Pomorski laureatem Waterfront Trophy 2013! W czwartek Nagrodę z rąk organizatorów Waterfront Forum odebrał w warszawskim hotelu Hyatt Regency burmistrz Bronisław Karpiński.

Port jachtowy w Kamieniu Pomorskim to perełka na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Rozkochana w żeglarstwie gmina podczas konferencji w Warszawie została pokazana jako idealny przykład zagospodarowania terenów nadwodnych. W środę prezentację gminy przedstawił burmistrz Bronisław Karpiński, który dzień później z rąk organizatorów imprezy odebrał nagrodę Waterfront Trophy 2013.

Waterfront Trophy 2013 to pierwsza nagroda wręczona w uznaniu za konsekwencje i determinację w realizowaniu projektów waterfrontowych. – Dla tych, którzy mają pasję i wizję – wyjaśnił organizator konferencji i szef kapituły konkursowej Przemysław Wojnarowski.

– W krótkim czasie marina, która powstała w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiegao stała się wizytówką Kamienia Pomorskiego nie tylko w skali kraju. Dowodem tego jest organizacja żeglarskich imprez rangi światowej bowiem – powiedział Wojnarowski.

– Jestem ogromnie zaskoczony tym wyróżnieniem, ale zarazem bardzo szczęśliwy i dumny– powiedział Bronisław Karpiński. – Uważam, że o wyróżnienie należy się wszystkim twórcom idei Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Wszystkim, którzy widzą szansę dla naszej małej ojczyzny przez otwartość na wodę oraz wykorzystanie wspaniałych warunków naturalnych regionu, tak ściśle związanego z wodą.  – dodał burmistrz Kamienia Pomorskiego.

www.marinas.pl

Komentarze