W oczekiwaniu na żaglowce

0
612

 

14 maja zapraszamy do Starej Rzeźni wszystkich miłośników żeglarskich wydarzeń: i tych starszych i tych młodszych na spotkanie „W oczekiwaniu na żaglowce”. Zaprezentowana zostanie coroczna praca Oficerów Łącznikowych czyli osób zajmujących się koordynacją regat i wydarzeń morskich. Okazuje się, że ich wolontariat ma ogromne znaczenie dla powodzenia wielkich, plenerowych wydarzeń na Wałach Chrobrego. Jak zapowiadają inicjatorzy spotkania, poznamy pierwsze szczegóły tegorocznych Dni Morza i przyszłorocznego zlotu The Tall Ship Races 2017.

 

 

     Oficer Łącznikowy to osoba, której zadaniem jest opieka nad jednostkami przypływającymi do Szczecina na takie wydarzenia jak: Dni Morza, Dni Odry, The Tall Ship Regatta czy wreszcie The Tall Ship Races. Oficerowie odpowiadają za organizacje, ale także pokazują gościom Szczecin i dbają by wszyscy czuli się u nas dobrze. Stowarzyszenie Oficerów Łącznikowych od jakiegoś czasu aktywnie działa i organizuje wydarzenie „W oczekiwaniu na regaty”, które będzie mieć miejsce już w sobotę, 14 maja w Starej Rzeźni: – My tak naprawdę żyjemy od regat do regat, od Dni Morza do Dni Morza. Ta praca to jest nasze życie, coś co daje nam energie, co sprawia, że znajdujemy się w centrum tak ważnych dla Szczecina wydarzeń. Chcemy szerzej pokazać naszą pasję i przybliżyć mieszkańcom pracę, którą wykonujemy. Chcielibyśmy by oficerowie łącznikowi byli bardziej rozpoznawalni jako osoby służące pomocą podczas wielkich żeglarskich wydarzeń – mówi Weronika Karpińska, współorganizatorka spotkania. – Podczas wydarzenia w Starej Rzeźni zaprezentujemy wystawę zdjęć przygotowanych przez oficerów ze Szczecina. Opowiemy o naszych zadaniach, a punktem kulminacyjnym będzie spotkanie z Jerzym Raduchą z Centrum Żeglarskiego, który zdradzi pierwsze szczegóły tegorocznych Dni Morza. Prawdopodobnie dowiemy się jakie jednostki już  za kilka tygodni zacumują Szczecinie – dodaje Weronika Kapińska.

    Szczecin – portowe miasto, w którym każda łódź, jacht, żaglowiec czy statek znajdzie swoje miejsce. Przystań, z której nie chce się odpływać. Spotkanie z Oficerami Łącznikowymi odbędzie się w sobotę o godzinie 14.00 w Starej Rzeźni. Wstęp jest wolny. 

Komentarze