„Tolszipy” 2014 – wielka przygoda na morzu Wolne miejsca na żaglowcach!!!

0
560

    Niebywała okazja i szansa na przeżycie morskiej przygody, na pokładzie pięknego żaglowca, na Bałtyku i Morzu Północnym, wśród młodzieżowej załogi. Masz od 16 do 25 lat, jesteś uczniem gimnazjum lub szkoły średniej, albo studentem, nie tylko ze Szczecina i Pomorza Zachodniego, ale i z całej Polski, dołącz do załogi!!!

     Dotychczas nie otrzymaliśmy Twojej deklaracji uczestnictwa w nadchodzących regatach, a właśnie przedłużony został nabór do Reprezentacji Szczecina na słynne międzynarodowe regaty The Tall Ships Races 2014 – zgłaszać się można jeszcze do 23 czerwca br.!!! Tym razem miasto Szczecin będzie reprezentowane przez około 100 członków załóg, którzy popłyną na dwóch jachtach Centrum Żeglarskiego: „Zrywie” i „Urtice”, oraz na żaglowcu „Fryderyk Chopin”. Trasa regat TTSR 2014 powiedzie z holenderskiego Harlingen przez norweskie Fredrikstad i Bergen do duńskiego Esbjerg, przy czym członkowie Reprezentacji płynący na pierwszym etapie zaokrętują się na jachty i żaglowiec już w Amsterdamie.

     Lubisz zawierać nowe znajomości, w tym z osobami z najrozmaitszych krajów całego świata? Interesuje Ciebie aktywna forma spędzania wolnego czasu? Łatwo przyswajasz sobie nowe umiejętności i chętnie stawiasz czoła wyzwaniom? Nie czekaj dłużej i zapoznaj się ze szczegółami rekrutacji do reprezentacji Szczecina 2014 – https://ttsr.eu/zglos-sie-0.

    Twój rejs rozpocznie się 1 lipca w stolicy Holandii – Amsterdamie, potem żaglowce zahaczą także o Norwegię, a 7 sierpnia zakończą swoją przygodę w Danii. Na uczestników wyprawy czeka wiele atrakcji: od szkoleń i warsztatów integracyjnych, poprzez uczestnictwo w międzynarodowych paradach oraz wymianie załóg, po imprezy w odwiedzanych portach! Nie można także zapomnieć o zmaganiach z morzem i wiatrem, w których wspierać Ciebie będzie wykwalifikowana i doświadczona kadra. Całość podzielona jest na dwa etapy: I etap -Amsterdam – Kristiansand, od 1 do 16 lipca, II etap – .Kristiansand – Esbjerg, od 16 lipca  do 5 sierpnia.. Zobacz jak dokładnie wygląda przebieg tegorocznej trasy The Tall Ship Races 2014 – https://ttsr.eu/trasa. Dowiedz się więcej, obejrzyj zdjęcia i zapoznaj się z dokonaniami wcześniejszych reprezentacji na stronie https://ttsr.eu/ oraz na profilu na portalu Facebook https://www.facebook.com/szczecinttsr.

    Pamiętaj. Rekrutacja została przedłużona do 23 czerwca 2014!!! Do udziału w Reprezentacji organizatorzy zapraszają młodzież nie tylko ze Szczecina i z Pomorza Zachodniego, ale i z całej Polski!!! Uczestnicy rejsów pokrywają tylko połowę kosztów, resztę finansuje miasto Szczecin. Dołącz do załogi! Więcej informacji i deklaracje j.w., a także: Koordynator – Beata Prell, Centrum Żeglarskie w Szczecinie, tel. (91) 461-53-91.

     To jeszcze nie wszystko. Na uczniów gimnazjów i szkół średnich ze Szczecina i z całego Pomorza Zachodniego czekają też wolne miejsca w trzech rejsach na pokładzie żaglowca „Kapitan Borchardt”, w dn. 13 lipca do 7 sierpnia br., w tym:

1.„Na szlaku Wielkich Wypraw” – 13-19 lipca, Szczecin – Aarhus (wiek min. 13 lat);

2.Reprezentacja Szczecina -TTSR– etap I, Aarhus – Bergen – 19-26 lipca;

3. Reprezentacja Szczecina – etap II, Bergen – Rostock, 26 lipca do 7 sierpnia(etapy 2. i 3. –
     wiek min. 16 lat);

        Wszystkie trzy etapy rejsów dofinansowywane są przez Gminę Miasto Szczecin, w tym dla uczniów ze Szczecina w wysokości 70%, a dla pozostałych z Województwa Zachodniopomorskiego (spoza Szczecina), w wysokości 50%.

   Szczegółowe informacje na stronie  www.palac.szczecin.pl/rejsy-2014, a także:

     Monika Maćkowiak, Pracownia Edukacji Morskiej Pałacu Młodzieży,   tel. (91) 422-52-61,    lub (604) 056-060  e-mail: edumorska@palac.szczecin.pl.  Morze czeka na was!!!

 

                         Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Komentarze