Świąteczne pływanie

0
596

Ponad pół tysiąca osób skorzystało z darmowego pływania jachtem „Copernicus” i żaglowcem „Zawisza Czarny” w ramach projektu Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowanego podczas Święta Morza.

 Obie jednostki woziły ludzi od 22 do 30 czerwca wypływając na wody Zatoki Gdańskiej po trzy razy dziennie odbywając 38 dwugodzinnych rejsów. Przez pokład „Copernicusa” (kierowanego przez Kajetana Kilanowskiego) przewinęło się 180 osób a „Zawiszy Czarnego” (dowodzonego przez Janusza Zbierajewskiego) 339. W sumie więc z morskich przejażdżek skorzystało aż 519 ludzi.

Wśród nich byli: laureaci konkursu plastycznego o tematyce morskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 37 i 39 z Gdyni, Sportowego Gimnazjum nr 9 w Gdyni, X Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy pod Słupskiem, członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej, uczniowie szkół podstawowych ze Słupska, Nowego Dworu Gdańskiego i Tuńska, osoby niepełnosprawne, pracownicy trójmiejskich firm, członkowie Klubu Dżentelmena z Gdańska, jak również miłośnicy morza z całej Polski a nawet z zagranicy. Każdy z nich dostał na pamiątkę specjalny certyfikat zaświadczający o odbyciu rejsu.

– Niezapomniane wrażenia – mówi Mariola Kosmecka, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 37 w Gdyni. – Mogliśmy poczuć się prawdziwymi wilkami morskimi.

– Rejs na długo pozostanie w mojej pamięci – dodaje Piotr Madejski, który na Święto Morza przyjechał z Londynu.

Galerię zdjęć z rejsów obejrzeć można TUTAJ.

Fot. Patrycja Spytek, Jędrzej Szerle, Natalia Szymczyk

Źródło: http://www.pozz.org.pl

Komentarze