Sail Świnoujście 2014

0
747

SAIL ŚWINOUJŚCIE

& XXX. Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak”

15 -17 SIERPNIA 2014

Za niespełna miesiąc Świnoujście jak co roku o tej porze odwiedzą żaglowce, by wziąć udział w Sail Świnoujście.

Po raz pierwszy gościć będziemy nowe jednostki
z Holandii – Morgenster i De Gallant, łotewską Libavę, a także niemieckie Ubena von Bremen i Seedüwel. Przypłyną też znane już mieszkańcom – Eldorado, Bryza H, Kapitan Głowacki i Baltic Beauty.

Największą atrakcją imprezy są oczywiście rejsy żaglowcami. Dwie godziny bujania na morzu, pod żaglami, to zwłaszcza dla gości z głębi kraju niezapomniane przeżycie i jedna
z wyjątkowych atrakcji podczas pobytu w nadmorskim Świnoujściu. Tradycyjnie już,
w sobotę, 16 sierpnia w ramach ostatniego tego dnia rejsu o 19:00 żaglowce wypłyną w szyku paradnym. Bilety na wszystkie rejsy zarezerwować i kupić można poprzez stronę www.rejsy-zaglowcami.pl. Po paradzie ok. 23:00 zapraszamy wszystkich na wyjątkowy pokaz fajerwerków!

Na miłośników szanty i piosenki morskiej czeka atrakcyjny program Jubileuszowego Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak”. Przez trzy dni trwania imprezy na scenie i pokładach wybranych żaglowców wystąpią uznani, jak i debiutujący wykonawcy tego gatunku.

A co ponadto? Ciekawy asortyment i sporo atrakcji odwiedzający znajdą w ramach tegorocznego jarmarku. Dla najmłodszych powstanie specjalna strefa dla dzieci, obejmująca urządzenia, zabawki oraz program animacyjny i warsztaty żeglarskie. Dla nieco starszych – ponad 40-metrowe diabelskie koło! Do tego wielkie wędzenie, wielkie, gotowanie, Wioska Wikingów, baseny do rodzinnych szaleństw! Zaproszeniem na imprezę będzie także wystawa fotografii o tematyce morskiej, którą oglądać będzie można już od 4.08 na promenadzie (na wysokości Muszli koncertowej).

Szczegóły na www.sail-swinoujscie.pl!

 

 

A.Skrobowska / WPT

 

Komentarze