Ruszyła Biznes Liga Żeglarska

0
830

W miniony weekend w Sopocie zainaugurował nowy koncept żeglarski skierowany do firm i przedsiębiorstw. Biznes Liga Żeglarska to cykl regat i szkoleń prowadzony pod okiem czołówki polskich żeglarzy sportowych.
Załogi, poza praktyczną możliwością doskonalenia swoich umiejętności, rywalizują w widowiskowej formule wyścigów przy sopockim molo, które jest najbardziej dogodnym miejscem do kibicowania takim zmaganiom w Polsce.

 

Sobotnia impreza miała charakter pokazowy i była nieoficjalną inauguracją Ligi, której regularne rozgrywki ruszą w połowie czerwca. W regatach udział wzięło wielu przedstawicieli firm nie tylko z Trójmiasta, ale również innych regionów Polski. Sopot przywitał uczestników piękną, żeglarską pogodą i znakomitym wiatrem dochodzącym do 15 węzłów. Wyścigi poprzedzone zostały, krótką prezentacją projektu oraz szkoleniem z zakresu podstawowych przepisów i zasad żeglarskich. Gośćmi specjalnymi imprezy byli olimpijczycy, zawodnicy Kadry Narodowej klasy 49er – Energa Sailing Team Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński oraz Jacek Nowak, a także Dominik Buksak i Grzegorz Goździk, którzy w profesjonalny sposób szkolili oraz podpowiadali uczestnikom w jaki sposób najszybciej żeglować po trasie regat.

 

Komisja sędziowska rozegrała w sumie pięć wyścigów, w których rywalizacja była bardzo zacięta, a jachty Delphia24 One Design, na których żeglowali zawodnicy dopływały na metę niemal równocześnie. Najrówniej i najlepiej żeglowała załoga złożona z przedstawicieli firm Dobre Jachty, Orlex, Garmin i Magazynu Prestiż (w tych regatach załogi były wyjątkowo wymieszane), która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej. Pozostali zawodnicy reprezentujący takie firmy jak Trójmiasto.pl, RammTax, Promarina Sopot, Pallada, Noble Bank, ArgoCard, Yooman, ErgoPro, Baltex Energy, Hortex, Polski Fundusz Inwestycyjny, Energetyka +, Aqua Park, CKK Architekci walczyli bardzo zaciekle, więc różnice punktowe były niewielkie. Niemniej jednak tym razem najważniejsza była dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i adrenalina, która towarzyszy żegludze na sportowych jachtach, dlatego też wszyscy zawodnicy czuli się na zakończenie jak zwycięzcy.

 

 

Biznes Liga Żeglarska to projekt skierowany do świata biznesu – jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników, tworzenia atmosfery pracy zespołowej, czy też wzmacniania relacji biznesowych i budowania networkingu.

 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.biznesligazeglarska.pl oraz na profilu facebook GSC Yachting.

fot. Marek Wilczek

 

Komentarze