Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zwycięzcą IV edycji Biznes Ligi Żeglarskiej!

0
641

To był niezwykle emocjonujący finał, przy mocnym wietrze na wodzie nie brakowało walki burta w burtę. Cały cykl wygrała debiutująca załoga Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która pokonała nie tylko grupę Walkin.pl, ale również dotychczasowych triumfatorów wszystkich poprzednich edycji Biznes Ligi – Sono Idoni Sailing Syndicate.

 

Finałowe rozgrywki były dla zawodników nie lada wyzwaniem. Silny wiatr oraz spora fala sprawiły, że dla większości był to ekstremalny wysiłek. Mimo, że załogi składały się z żeglarskich amatorów, to ich postawa była godna wyczynowych sportowców. Nie inaczej było również podczas regat finałowych, gdzie zawodnicy pokazali ostrego ducha rywalizacji walcząc ze sobą do ostatnich metrów każdego wyścigu.

 

obraz nr 1

 

Na czwartą, ostatnią rundę jesiennej Biznes Ligi Żeglarskiej, składały się  dwa finały. Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła grupa srebrna. Mimo kapryśnej pogody, udało się przeprowadzić wyścigi bez deszczu. Co ciekawe, dwie pierwsze drużyny uzyskały taką samą liczbę punktów – Polpharma oraz D.A.D InformerMed, jednak ostatecznie wygrała załoga Polpharmy z powodu większej ilości wygranych wyścigów. Za nimi kolejno uplasowały się załogi: Solvay, Eurocast oraz Eengineer.

 

– To był bardzo wyjątkowy finał i bardzo wyjątkowe warunki. Przez tydzień mieliśmy gigantyczny sztorm w Sopocie, fala się utrzymała i wiatr pokazał swoje silne oblicze. Jednak mimo to udało nam się rozegrać wszystkie z planowanych wyścigów – 5 w grupie srebrnej i 6 w grupie złotej. Rzadko się to zdarza, ale do ostatniej chwili nie wiadomo było, kto zostanie zwycięzcą. Ostatecznie zadecydowała o tym długość jednego elementu jachtu, a tak naprawdę niecałe pół metra – komentuje Paweł Górski z GSC Yachting, współorganizator regat.

 

Jako druga do rywalizacji przystąpiła grupa złota. Do wielkiego finału zakwalifikowali się: Startup Venture GPNT – Walkin.pl, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Energa, Sanhaus Apartments, Atena, Sono Idoni Sailing Syndicate. O zwycięstwie w jesiennej edycji decydowały niuanse. O kolejności trzech pierwszych miejsc decydował tak naprawdę finisz ostatniego wyścigu. 30 centymetrów – taka była różnica między pierwszym, a drugim miejscem! Zwycięzcą IV edycji Biznes Ligi Żeglarskiej została debiutująca załoga Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z Jarosławem Kaczorowskim za sterem. Fantastyczną końcówkę regat zaliczyła załoga Walkin.pl Startup Venture GPNT pod dowództwem Wojciecha Kąkola w składzie: Zbigniew Gutkowski, Krzysztof Drywa, Bartosz Puchowski i Monika Puchowska, co dało im ostatecznie drugie miejsce na podium. Na miejscu trzecim uplasowali się obrońcy tytułu, załoga Sono Idoni Sailing Syndicate.

 

obraz nr 2

 

Rozdanie nagród odbyło się na uroczystej gali Sopot Wave – wydarzeniu zamykającym sezon żeglarski nad polskim morzem. Wieczorem, w klubie Scena, zwycięska drużyna odebrała zasłużony, złoty medal oraz najcenniejsze trofeum, przechodni puchar Biznes Ligi Żeglarskiej.

 

Jesienna Biznes Liga to cztery weekendy regatowe, z dużą dawką ostrej rywalizacji i przede wszystkim sporą ilością żeglarskiej zabawy. Łącznie rozegrano ponad 40 wyścigów, a tegoroczny finał potwierdził fakt, że poziom oraz liczba uczestników Biznes Ligi wzrasta z edycji na edycję. Polecamy każdemu start w kolejnych regatowych rozgrywkach. Emocje i świetna zabawa nie tylko na wodzie – gwarantowane!

 

Wyniki grupy złotej:

 

 1. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 2. Startup Venture GPNT – Walkin.pl
 3. Sono Idoni Sailing Syndicate
 4. Sanhaus Apartments Sopot
 5. Atena
 6. Energa

 

Wyniki grupy srebrnej:

 

 1. Polpharma
 2. D.A.D Informer Med
 3. Solvay
 4. Eurocast Sailing Team
 5. E-engineer & Friends

 

 

Komentarze