Próba bicia rekordu prędkości wzdłuż polskiego wybrzeża

0
714
W minioną środę (22.07.2014) w Świnoujściu Filip Walczak zakończył samotną próbę ustanowienia nowego rekordu prędkości wzdłuż polskiego wybrzeża na katamaranie „Klimatyzacja.pl”. Była to pierwsza samotna próba przepłynięcia tego dystansu na tak wyczynowym jachcie. Start odbył się we wtorek (21.07.2014) o godzinie 01.00 w główkach portu Górki Zachodnie. Z powodu silnej mgły po 22 godzinach od startu podjęta została decyzja o wysztrandowaniu na plaży w Gąskach i rezygnacji z próby ustanowienia rekordu. Po nocy spędzonej na plaży Filip dopłynął do Świnoujścia po 8 godzinach.
obraz nr 1

„Ten rejs był spełnieniem mojego marzenia, które kształtowało się we mnie od wielu lat” – mówi Filip. „Dostałem potężny zastrzyk wiedzy, który zamierzam wykorzystać w kolejnych projektach. Zamierzam pokazywać żeglarstwo jako sport ciekawy i widowiskowy”.
W najbliższym czasie katamaran „Klimatyzacja.pl” ruszy w rejs powrotny do Gdańska zatrzymując się w największych nadmorskich kurortach. Zapraszamy do śledzenia postępów na Facebook i odwiedzenia nas na plaży.

obraz nr 2

Komentarze