Pomorze rusza na morze!

0
579

W najbliższą środę – 11 września – rozpocznie się w Gdyni druga edycja, unikalnej w skali Polski, akcji Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego (POZŻ) „Pomorze na morze”.

W ramach akcji 600 dzieci z terenu województwa pomorskiego, m.in. z Człuchowa, Sierakowic, Nowego Dworu Gdańskiego, Jastarni, Pucka i Chojnic odbędzie rejsy po Zatoce Gdańskiej żaglowcem „Zawisza Czarny”. Rejsy połączone będą z promocją żeglarstwa i szeroko rozumianą edukacją morską. „Zawisza” pływać będzie przez pięć dni (do 15 września). Każdego dnia odbywać będzie 4 rejsy. Na ich zakończenie dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie legendarnego jachtu „Opty” i projekcja filmu o Leonidzie Telidze, które odbędą się w ramach Roku Teligi.

Obecna akcja to druga odsłona projektu „Pomorze na morze”. Jej pierwsza edycja odbyła się w czerwcu w czasie tegorocznego Święta Morza. W akcji wziął wówczas udział, poza „Zawiszą Czarnym”, również jacht „Copernicus”.

Konferencja prasowa poświęcona akcji „Pomorze na morze” odbędzie się w środę, 11 września, o godz.11.30 w siedzibie Pomorskiego Okręgowe Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (budynek YKP Gdynia, naprzeciw „Błyskawicy”, wejście od strony Skweru Kościuszki). Wezmą w niej udział przedstawiciele władz POZŻ, armatora „Zawiszy Czarnego” jak również reprezentanci samorządów uczestniczących w projekcie. Serdecznie zapraszamy!

Po konferencji dziennikarze będą mieli okazję porozmawiać z dziećmi biorącymi udział w akcji na pokładzie „Zawiszy Czarnego”.

Fot. POZŻ – Uczestnicy poprzedniej edycji akcji „Pomorze na morze”

Komentarze