Pierwszy dzień MŚ klasy RS:X za nami

0
751

NO TO ZACZEŁA SIĘ WALKA NA POWAŻNIE. NA RAZIE NASI SPOKOJNIE, ALE TO ZAPEWNIE CISZA PRZED BURZĄ!

W pierwszym dniu Mistrzostw Świata po długim oczekiwaniu w Buzios na wiatr, w końcu zawodnicy RSXteamu około 14.00 wystartowali do pierwszych wyścigów. Słaby wiatr 6 – 8 węzłów nie był prostym sprawdzianem, tym bardziej, iż wiał od brzegu.

Najpierw do boju ruszyli mężczyźni, gdzie Michał Majewski był w pomarańczowej grupie, a Piotr Myszka i Paweł Tarnowski w niebieskiej. W pierwszym wyścigu regat świetnie wypadł Piotr, który po zaciętej walce przez cały wyścig z reprezentantem Chin oraz Francji ostatecznie na mecie zameldował się na 2 lokacie. Drugi wyścig dnia, Piotr zakończył na 7 pozycji, co ostatecznie daje mu 10 pozycje ogólnie. Dobrze spisał się również Paweł Tarnowski, który po ciężkiej walce na trasie zakończył wyścigi na 18 i 15 pozycji i zajmuje 34 lokatę. Poniżej oczekiwań spisał się Michał Majewski, króry zajmuje obecnie 43 pozycję, ale na jutro obiecał zdecydowaną poprawę.

Wśród kobiet najlepiej spisała się dziś Kamila Smektała finiszując na 9 i 13 pozycji co w rezultacie daje jej 10 lokatę ogólnie. 15 miejsce zajmuje Gosia Białecka, która po dobrej żegludze pierwszy wyścig zakończyła na 11 lokacie, a w drugim po dużej pogoni do mety dopłynęła 18. Maja Dziarnowska zajmuje 23 lokatę, a w planie ma zdecydowany atak na 03.03.2013. Hania Zembrzuska jak narazie zajmuje 27 lokatę, a Agnieszka Bilska 33.

Jutro o 12.00 czasu brazylijskiego (16.00 polskiego) wystartują kobiety, a zaraz po nich mężczyźni pomarańczowa grupa (Piotr) i mężczyźni niebieska (Paweł i Michał). Zapowiadane są warunki ślizgowe, jednak to się okaże na rano.
Pozdrawiamy RSXteam

Źródło: http://sport.pya.org.pl 

Komentarze