PG Smoki Północy na Klubowych Mistrzostwach Europy Smoczych Łodzi!

0
648

W miniony weekend (23-25.08) w Hamburgu odbyły się 10. Klubowe Mistrzostwa Europy Smoczych Łodzi, w których udział wzięła gdańska drużyna – PG Smoki Północy.

Stowarzyszenie Sportowe PG Smoki Północy jest jednym z najmłodszych klubów smoczych łodzi w Polsce. Jesteśmy grupą ludzi pełnych pasji i zaangażowania w to co robimy. Wspólnie trenujemy zaledwie drugi sezon, ale efekty są już widoczne. Po zajęciu trzeciego miejsca w Pucharze Polski w sezonie 2012, uzyskaliśmy możliwość startu w KME, więc cały sezon zimowy i letni poświęciliśmy na intensywne przygotowania do tej imprezy.

Na zawodach tej rangi byliśmy po raz pierwszy, a już osiągnęliśmy niezwykłe sukcesy. Startowaliśmy w dwóch kategoriach:

–        Premier Mixed, standard boats (osiem kobiet + 12 mężczyzn),

–        Premier Women, small boats (osada złożona z samych kobiet).

W pierwszej z tych kategorii na dystansie 200 m oraz 500 m pewnie wygraliśmy finały B, zajmując tym samym 7. miejsce w Europie!

Natomiast żeńska osada startowała na małych łodziach i wywalczyła wicemistrzostwo na dystansie 200 m oraz brązowy medal na dystansie 500 m!

Tak dobre wyniki jeszcze bardziej motywują nas do ciężkiej pracy. Zawody te były dla nas dobrą szkołą i pokazały, ile wysiłku i serca musimy włożyć, aby dorównać najlepszym. Ale nie zamierzamy się poddawać i wytrwale będziemy trenować dalej.

W tym sezonie przed nami jeszcze dwie imprezy liczące się do Pucharu Polski – 14.09 w Olsztynie dystans 1000 m oraz 28.09 w Malborku długi dystans – 5000 m.

 

Zapraszam na naszą facebookową stronę: PG Smoki Północy

Barbara Grzmocińska

Komentarze