Stowarzyszenie Sportowe PG Smoki Północy

0
739

Jesteśmy organizacją zrzeszającą ludzi, którym bliska jest idea prowadzenia aktywnego stylu życia poprzez uprawianie sportu drużynowego – Smoczych Łodzi. Stowarzyszenie istnieje od listopada 2011 roku, a od kwietnia 2012 jest członkem Polskiej Federacji Łodzi Smoczych.

obraz nr 1

Jesteśmy jednym z najmłodszych klubów smoczych łodzi w Polsce, lecz rozwijamy się niezwykle szybko, o czym świadczą nasze osiągnięcia sportowe, i nie tylko. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zawodników, trenera, zarządu i partnerów możemy chwalić się licznymi sukcesami. Realizujemy nasze cele czerpiąc radość ze sportu i rywalizacji, satysfakcję z pomagania innym i  dobrą energię ze spotkań z członkami drużyny.

PG Smoki Północy to drużyna z ogromnym potencjałem. Zrzesza wspaniałych, inteligentnych ludzi, pełnych pasji, humoru i chęci do robienia czegoś wielkiego!

 

obraz nr 2

 

Osiągnięcia

 

I MIEJSCE 

Na Mistrzostwach Polski w 2014 roku po raz pierwszyw historii klubu zdobyliśmy Mistrzostwo Polski. I to trzykrotnie!

1 miejsce – kategoria senior mikst, 200m

1 miejsce – kategoria senior open, 200m

1 miejsce – kategoria senior mikst, 500m

 

I MIEJSCE 

Na tym miejscu na podium zakończyliśmy sezon 2014, wygrywając Puchar Polski w kategorii senior mikst.

 

II MIEJSCE

Wicemistrzostwo Europy to póki co najdumniej brzmiący tytuł, jaki zdobyliśmy. Jest to zasługa damskiej osady naszego klubu, która w 2013 roku na Klubowych Mistrzostwach Europy zdobyła 2 miejsce na dystansie 200m na malych łodziach.

 

VII MIEJSCE

Jedno z naszych najważniejszych osiągnięć! 7 miejsce na Klubowych Mistrzostwach Świata 2014 w kategorii premier mixed, zarówno na 200m, jak i 500m. To osiągnięcie jest niezwykłe, jak na klub z tak krótką historią. Dodatkowo byliśmy pierwszą w historii ekipą z Polski, która pojawiła się na tak wielkich zawodach w najbardziej prestiżowej kategorii premier mixed.

 

 


Smocze Łodzie to sport, którego historia sięga kilku tysięcy lat. Wywodzi się on z Chin, lecz z biegiem czasu znajdował swoich zwolenników w innych krajach. Aktualnie Smocze Łodzie znane są już na całym świecie. W Polsce istnieją od 1997 roku i od tamtej pory aż do dnia dzisiejszego sport ten rozwija się w ogromnym tempie, angażując coraz więcej osób, lubiących łączyć sport z rekreacją i zabawą. Rywalizacja w oficjalnych zawodach Smoczych Łodzi odbywa się na dystansach 200m, 500m, 1000m, 2000m, a także na długim dystansie, który liczy zwykle od 5 do 6 km. W skład jednej osady wchodzą 22 osoby – 20 wiosłujących, sternik oraz dobosz. Istnieje kilka kategorii sportowych: w Polsce główny podział to osady młodzików (12-13 lat), kadetów (14-15 lat), juniorów (16-18 lat), seniorów (od 19 lat) oraz weteranów (od 40 lat). W zawodach międzynarodowych można spotkać również osoby w wieku 50+, startujące w kategorii Grand Senior. Ponadto w każdej kategorii wiekowej wyróżnić można kategorie: open, mixed (minimum 8 kobiet wiosłujących na łodzi) oraz women. 

 

Kontakt: http://smokipolnocy.pl 

Komentarze