Molo w Gdańsku zasłużyło na gruntowny remont

0
556

20 maja MOSiR przekaże wykonawcy plac budowy , który przystąpi  do remontu molo. Tym razem nie będą to doraźne prace naprawcze po zimowo-wiosennych sztormach, a pierwszy od momentu wybudowania, remont generalny. Chociaż obecny stan techniczny molo pozwala na bezpieczne użytkowanie, to celem prac jest zapewnienie komfortowego korzystania w kolejnych latach oraz poprawa estetyki tego popularnego wśród gdańszczan i turystów miejsca całorocznych spacerów.

obraz nr 1

Remont wykona firma Prace Wysokościowe Firma Alpinistyczna ALPHIA wyłoniona w przetargu. Spośród trzech uczestników postępowania, złożyła najkorzystniejszą ofertę, która opiewa na kwotę 316495,25 zł brutto.

Zakres prac obejmuje m.in. wymianę pokładów, legarów i podestów. Remontowi podlegać będzie także konstrukcja stalowa, również w części podwodnej, która zostanie oczyszczona, zabezpieczona antykorozyjnie i ponownie pomalowana.

Na czas prac molo nie zostanie całkowicie zamknięte. Pierwszy etap robót planowo zakończy się 11 lipca i będzie się wiązał z wyłączeniem końcowego fragmentu 56 metrów molo, czyli części najbardziej wysuniętej w kierunku morza. Pozostała część od wejścia będzie w sposób ciągły udostępniona spacerowiczom. Kolejny etap przewidziany został na okres od 9 września do 9 listopada br. Wtedy prace prowadzone będą od początku molo na pozostałej części o długości 72 metrów. Ten etap wiązać się już będzie z koniecznością całkowitego zamknięcia obiektu.

W pełni wyremontowane molo zostanie udostępnione spacerowiczom w przed okresem zimowym.

Źródło: www.mosir.gda.pl

Komentarze