Mistrzostwa Europy w Klasie Słonka

0
542

Już tylko 14 dni dzieli nas od regat sezonu – Mistrzostw Europy w Klasie Słonka w Kamieniu Pomorskim. Organizatorzy, którymi są Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski i Polski Związek Klasy Słonka przygotowali masę atrakcji nie tylko  dla żeglarzy.

Bogaty program imprez towarzyszących oraz zastosowanie systemu GPS Tracking otwiera tę imprezę na ogromną rzeszę widzów, nie tylko przebywających na Zalewie czy kamieńskim amfiteatrze, ale mających dostęp do Internetu na całym świecie. Za pomocą systemu GPS Tracking regaty będzie można oglądać żywo poprzez stronę www.eurosnipe2014.com. Zapraszamy również do polubienia strony regat na Facebooku. Codziennie będzie można zobaczyć krótki film z tego, co się działo na wodzie i na brzegu.  Kamery będą umieszczone między innymi na łodziach najlepszych zawodników. Jedna z kamer będzie umieszczona na latającym dronie. Marek Świderski – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw: Dzięki wsparciu sponsorów i partnerów udało nam się zgromadzić całkiem spory budżet. Pozwoli nam to zorganizować regaty na naprawdę wysokim poziomie. Myślę, że zadowoleni będą i miłośnicy żeglarstwa jak i mieszkańcy Kamienia Pomorskiego i turyści nie związani na co dzień z żeglarstwem. Program artystyczny rusza w dniu 17 sierpnia, czyli w dniu uroczystego otwarcia Mistrzostw Europy Seniorów. Serdecznie zapraszam. Warto być w tych dniach w Kamieniu Pomorskim.

Organizatorami  Mistrzostw są Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski i Polski Związek Klasy Słonka. Sponsorami Generalnymi regat są: Żywiec Zdrój i ENEA, Generalnym Partnerem jest Grupa Azoty. Regaty wspierają również: Gmina Kamień Pomorski, Województwo Zachodniopomorskie, Marina Kamień Pomorski, BD Marine, Velas PL, SORT. Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objęli: Wojewoda Zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek, Starosta Kamieński Beata Kiryluk, Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński oraz Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Waldemar Miśko.

 

Tekst: SJKKP

 

PLAKAT

Komentarze