Mistrzostwa Europy w Kiteboardingu Mielno 2014 – dzień drugi

0
677

Drugiego dnia mistrzostw (4.09 br.) pogoda w Mielnie bardziej sprzyjała spacerom niż wyścigom kitesurferów: piękne słońce i słabnący wiatr. Rano wiało jeszcze umiarkowanie, ale z czasem pojawiła się flauta. Dlatego udało się rozegrać tylko dwa wyścigi mężczyzn i jeden kobiet. Prognoza na jutro nie obiecuje zawodnikom lepszych warunków. 

Rozgrywane w Mielnie Mistrzostwa Europy w Kitesurfingu budzą żywe zainteresowanie obserwatorów. Spacerowicze oglądają wyścigi z położonej na wydmie promenady lub samej  plaży (na wysokości apartamentowca DUNE; zejście na plażę od strony ulicy Pionierów). Dzisiaj jednak startów było niewiele, bo zamiast w sumie 12 zaplanowanych udało się rozegrać zaledwie 3 wyścigi.

Kolejne dwa dni zawodów będą toczyły się znów w dwóch grupach męskich i kobiecej. We „flocie złotej” znaleźli się zawodnicy, którzy zajęli w rankingu miejsca od 1 do 17; we „flocie srebrnej” – pozostali. W niedzielę, w ostatnim dniu ME, dziesiątka najlepszych kitesurferów z „floty złotej” ma się ścigać w biegach finałowych. Tak więc do końca nie będzie wiadomo, komu przypadnie tytuł mistrzowski i główna nagroda.

Uroczystość dekoracji medalowej jest przewidziana w niedzielę (7.09 br.) na godzinę 17.

Słaby wiatr to zmartwienie zarówno zawodników, jak i organizatorów mistrzostw. Reprezentantka Polski, Agnieszka Grzymska, mówi:  – Jesteśmy po drugim dniu zawodów. W ogólnej klasyfikacji znajduję się na drugim miejscu. Niestety, dzisiaj rozegrałyśmy tylko jeden wyścig, który ukończyłam na trzeciej pozycji. Kolejne z powodu słabnącego wiatru, którego prędkość spadła poniżej pięciu węzłów, zostały odwołane. Mamy nadzieję, że jutro sytuacja się poprawi.

Markus Schwendtner, dyrektor regat, również liczy, że prognozy na jutro się nie sprawdzą – przynajmniej jeśli chodzi o wiatr: –  Mieliśmy szczęście, bo od rana dopisało nam piękne słońce oraz niewielki, północny wiatr o prędkośći około 7-10 węzłów. Niestety z racji zmiany warunków pogodowych odbyły się tylko dwa wyścigi mężczyzn, podzielonych na grupę żółtą i zieloną oraz jeden dla grupy kobiecej, różowej. Trzymamy mocno kciuki, żeby jutro udało się rozegrać kolejne starcia.

 

Organizatorem Mistrzostw Europy jest klub Kite Mielno, a ich głównym partnerem mieleński deweloper Firmus Group. 

Komentarze