Mistrzostwa Europy w Kiteboardingu Mielno 2014 – wyniki pierwszego dnia zawodów

0
684

Dzisiaj (3.09 br.) zostały rozegrane pierwsze wyścigi kwalifikacyjne odbywających się od wczoraj w Mielnie Mistrzostw Europy w Kiteboardingu. Liderem wśród mężczyzn został reprezentujący Hiszpanię Florian Trittel, a wśród pań – Elena Kalinina z Rosji. Najlepszy z Polaków, Maks Żakowski, zajmuje piąte miejsce.

Warunki pogodowe pierwszego dnia ME były idealne: słońce i wiatr o sile od 9 węzłów (rano) do 19 węzłów (po południu).

Zawodnicy podzieleni zostali na dwie grupy kwalifikacyjne – zieloną i żółtą. Odrębnie w grupie różowej startowały kitesurferki. Rozegrano po 4 biegi w każdej grupie; łącznie 12. Wyniki prezentujemy w załączonej tabeli.

Jutro ciąg dalszy kwalifikacji. Ich wyniki zadecydują o zaliczeniu zawodników do floty złotej (miejsca 1-17) i srebrnej (pozostałe miejsca). Obie floty plus grupa kobieca w piątek i sobotę dalej będą się ścigać, a 10 najlepszych mężczyzn z floty złotej w niedzielę rozegra biegi finałowe.

Oficjalne zakończenie zawodów oraz medalowa dekoracja zwycięzców przewidziane są w niedzielę (7.09 br.) o godz. 17 na terenie tymczasowego miasteczka żeglarskiego rozlokowanego w Mielnie na plaży na wysokości apartamentowca Dune (zejście na plażę od ulicy Pionierów).

Organizatorem Mistrzostw Europy jest klub KIte Mielno, a ich głównym partnerem mieleński deweloper Firmus Group. 

Fot. Bogo/Sieplywa.pl

Komentarze