Mistrzostwa Europy klasy 49-er

0
636

W dniach 8 – 15 września na Jeziorze Garda odbędą się Mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie 49-er.

Bazą regat będzie port Fraglia Vela Riva w miejscowości Riva del Garda położonej w północno-zachodniej części Jeziora Garda. Do regat zgłoszonych jest ponad 60 załóg.

49er to niezwykle szybka i dynamiczna olimpijska klasa żeglarska. Nie bez przyczyny często nazywana jest żeglarską Formułą 1 – nawet przy lekkim wietrze może rozpędzić się do 50 km/h!

Polskę reprezentować będą trzy załogi prowadzone przez Pawła Kacprowskiego, które od 1 września trenują we Włoszech:

POL 042 Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim  – olimpijczycy Londyn 2012, POL 117 – Marcin Czajkowski (olimpijczyk z Pekinu) który po raz pierwszy w imprezie mistrzowskiej wystartuje z Marcinem Rymerem oraz POL 052 Tomasz Januszewski i Jacek Nowak

W tegorocznych mistrzostwach świata, które odbyły się w Maju w chorwackim Zadarze wszystkie nasze załogi zajęły miejsca w pierwszej piętnastce stawki ponad siedemdziesięciu skiffów.

Polecamy Państwu filmik autorstwa Marcina Czajkowskiego z przygotowań do wyjazdu na Gardę: http://czajor.sails.pl/2012/08/31/garda-czeka/

Strona organizatorów: http://www.49ereuropeans.org/

Zapraszamy do śledzenia wyników na stronie PZŻ www.pya.org.pl oraz naszego profilu na portalu Facebook.com/polsailing

Start Reprezentacji Polski w klasie 49-er współfinansowany jest przez Polski Związek Żeglarski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

fot. Krzysztof Kuczyński

Pozdrawiam,

 

Jerzy Mieńkowski

Polski Związek Żeglarski – Wydział Sportu

www.pya.org.pl

Komentarze