MISTRZOSTWA EUROPY 29er SOPOT 2012- sukcesy Polaków! -WYNIKI

0
121

 

             W Sopocie zakończyły się jedne z najbardziej prestiżowych regat w Polsce                  pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który osobiście dokonał ceremonii otwarcia regat, uderzając w dzwon                 i dając tym samym sygnał do rozpoczęcia regat. Zawody przyciągnęły do Sopotu najlepszych zawodników pływających w klasie 29er – na start zgłosiło się 99 dwuosobowych ekip                 z 18 krajów. Na wodach zatoki gdańskiej mogliśmy zobaczyć zarówno naszych reprezentantów, ale także ekipy z Australii, Brazylii, Kanady, Szwajcarii, USA, Nowej Zelandii czy Hong Kongu. Oczywiście nie zabrakło broniących tytułu z zeszłego roku, zawodników z USA – Zack’a Downing oraz Andrew Cates.

Zawodnicy 29er pływali na dwóch trasach – jedna ustawiona była bliżej Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia Sopot, a druga niedaleko molo. Zmieniająca się pogoda w ciągu każdego dnia regat nie rozpieszczała startujących zawodników, jednak wiejące dobre wiatry pozwoliły rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi.

W rywalizacji dobrze wypadli Polacy. W kategorii kobiet warmińsko-mazurska załoga              w składzie Zuzanna Rybicka (CHKŻ Chojnice) i Marcelina Śliwińska (YKP Gdynia)  zajęły 4 miejsce, w kategorii mężczyzn załoga z YKP Gdynia (Przemek Filipowicz i Dominik Buksak) trenowana przez Krzysztofa Kierkowskiego zajęła 5 miejsce. Zaraz po regatach trener naszych reprezentantów zapytany, czy spodziewał się takiego sukcesu, odpowiedział: „Osiągnęliśmy górną granicę zakładanych widełek i jest to pierwszy etap ciężkiej pracy, jaka nas czeka przed następnymi zawodami, na które już za dwa dni wyjeżdżamy.” Będą to regaty w Warnemunde, następnie Mistrzostwa Eurosaf.

             Dzisiaj też dotarły do nas dobre wieści z Irlandii, gdzie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa ISAFu, w których nasi reprezentanci z YKP Gdynia Konrad Lipski i Michał Żak zajęli 9 miejsce w klasie 29er. Klasa 29er jest w Polsce nową klasą i nasi zawodnicy dopiero w niej raczkują jak widać z dobrym efektem. Stanowi ona klasę przygotowawczą                         do olimpijskiej klasy 49er. Dzisiejsze sukcesy napawają optymizmem przed następnymi Igrzyskami Olimpijskimi w Brazylii.

Andrzej Mielicki

 

 

RankClassNatSailNoSkipperBirthCrewBirthDivisionSexCarried ForwardF1F2F3F4F5F6F7F8F9F10Score
129erFRA1963Fischer Kévin1991Yannick Jauvin1993  11.0(14.0)2.09.01.0(10.0)1.01.05.01.03.034.0
229erDEN16Ida Marie Baad Nielsen1992Marie Thusgaard Olsen1993 female5.01.0(8.0)4.05.03.06.05.02.0(8.0)4.035.0
329erESP1793Marti Llena1994Oriol Mahiques1994youth 20.03.03.0(24.0)4.01.03.04.06.06.0(25.0)50.0
429erAUS1873Charlie Wyatt1997Lewis Brake1995youth 9.0(17.0)11.02.07.015.0(20.0)3.09.04.01.061.0
529erPOL2019Przemek Filipowicz1992Dominik Buksak1992  7.07.04.010.09.02.012.011.0(13.0)(18.0)2.064.0
629erGER1861Nils Carstensen1995Jan Frigge1994youth 8.0(22.0)7.013.03.06.04.06.08.0(16.0)14.069.0
729erDEN1604Katja Salskov-Iversen1994Christian Christfort Gormsen1993  1.0(26.0 OCS)16.06.019.011.02.08.0(25.0)2.05.070.0
829erAUS1938Tess Lloyd1995Eliza Solly1995youthfemale2.06.013.05.011.04.07.0(26.0 OCS)12.013.0(19.0)73.0
929erSWE1733Johanna Sommarlund1995Marcus Anjemark1993  3.02.06.022.02.0(24.0)(25.0)23.03.011.07.079.0
1029erGBR1858Jack Hawkins1995Tim Walton1993  13.0(20.0)1.014.06.019.05.09.015.0(23.0)6.088.0
1129erPOL1756Sara Natasza Piasecka1994Marek Kalinowski1994youth 6.016.0(26.0 DNF)18.0(26.0 DNC)7.019.014.01.07.09.097.0
1229erUSA2092Christopher Williford1995Kai Friesecke1996youth 4.0(21.0)10.01.018.08.0(21.0)17.021.05.018.0102.0
1329erNZL119Markus Somerville1996Jack Simpson1995youth 23.09.05.03.014.0(20.0)9.015.017.0(26.0 OCS)11.0106.0
1429erUSA1893Zack Downing1995Andrew Cates1996youth 15.0(23.0)9.08.08.017.014.07.019.0(22.0)10.0107.0
1529erDEN1363Mads Emil Stephensen Lübeck1993Soren Wiegand Kristensen1989  16.05.018.0(21.0)21.09.0(23.0)2.07.014.017.0109.0
1629erAUS2067Felix Grech1994Cameron Gundy1996youth 12.015.0(20.0)16.015.05.010.010.0(24.0)15.013.0111.0
1729erNZL416Alexandra Maloney1992Molly Meech1993 female18.0(18.0)15.011.013.016.016.016.0(18.0)3.012.0120.0
1829erAUS2094Ella Giudice1994Courtney Higgins1995youthfemale10.0(26.0 OCS)12.07.010.022.013.019.022.012.0(23.0)127.0
1929erGBR1960Vikki Payne1995Stephanie Orton1996youthfemale25.011.019.012.012.013.017.012.0(20.0)9.0(21.0)130.0
2029erAUS2096Max Giudice1996Hayden Hunt1997youth 14.04.014.019.017.014.0(24.0)22.04.0(24.0)24.0132.0
2129erGBR1901Owen Bowerman1996Morgan Peach1997youth 22.010.017.015.016.0(21.0)8.018.014.0(21.0)16.0136.0
2229erGBR2024Ian Payne1994Chris Berry1994youth 17.013.0(23.0)17.022.012.022.0(26.0 OCS)16.010.08.0137.0
2329erUSA2093Duncan Williford1995John Mather1989  19.019.022.020.0(26.0 DNC)(25.0)11.013.010.020.020.0154.0
2429erGER2020Jakob Meggendorfer1996Andreas Spranger1996youth 21.012.0(26.0 OCS)(23.0)20.018.018.021.011.019.022.0162.0
2529erFRA1506Tom Carissan1995David Lechene1979  24.08.021.0(25.0)(26.0 DNF)23.015.020.023.017.015.0166.0
                      
SILVER                     
                      
RankClassNatSailNoSkipperBirthCrewBirthDivisionSexCarried ForwardF1F2F3F4F5F6F7F8Score  
129erFRA5Gael Jaffrezic1993Julien Bloyet1993  31.02.013.06.05.04.04.02.0(22.0)67.0  
229erNOR1892Anders Hylen Klippenberg1993Harald Faste1994  27.04.04.01.04.0(38.0 BFD)3.04.021.068.0  
329erNOR1961Bror With1994Ludvig Johansson1994youth 32.015.0(38.0 DNC)3.01.07.010.05.05.078.0  
429erESP1826María Cantero Izquierdo1997Ana Hernandez1996youthfemale28.03.02.022.0(28.0)6.07.09.06.083.0  
529erGER915Jasper Steffens1996Tom Brauckmann1996youth 41.08.08.04.06.01.05.0(16.0)16.089.0  
629erGBR2025Matt Venables1996Will Alloway1996youth 34.016.012.09.07.05.0(23.0)1.013.097.0  
729erGBR1194Tom Methven1995Rob Lloyd1994youth 30.011.018.07.016.0(38.0 BFD)6.06.03.097.0  
829erFIN2032Victor Silén1995Arthur Therman1993  33.023.09.017.013.010.013.07.0(38.0 OCS)125.0  
929erSUI1179Victor Casas1995Jeremy Bachelin1993  40.021.01.02.0(25.0)9.020.023.015.0131.0  
1029erGBR1324Murray Hampshire1996Hugh Ward1996youth 35.0(29.0)19.025.03.017.02.022.08.0131.0  
1129erGBR2027Rob Loveridge1996Emma Loveridge1997youth 59.012.011.015.0(30.0)8.08.03.018.0134.0  
1229erAUS1871George Stent1996Daniel Barnett1996youth 56.06.05.012.011.0(38.0 BFD)18.018.09.0135.0  
1329erAUS2095Alicia Spencer1996Bayden Schutte1995youth 29.0(38.0 BFD)3.032.08.038.0 BFD1.020.011.0142.0  
1429erUSA2001Campbell D’Eliscu1996Trevor Hecht1996youth 46.01.015.08.022.021.0(38.0 DNC)31.01.0145.0  
1529erFIN2035Oscar Silén1993Christoffer Silen1995  55.0(32.0)20.027.02.03.032.014.02.0155.0  
1629erCAN1423Sam Gustin1991Ian Woodbury1993  42.07.021.010.024.0(38.0 BFD)9.015.028.0156.0  
1729erGBR1509Will Harris1994Chris Brewer1995youth 36.0(26.0)7.014.023.018.024.011.024.0157.0  
1829erPOL1757Zuzanna Rybicka1995Marcelina Sliwinska1996youthfemale37.013.026.030.021.012.021.08.0(38.0 DNC)168.0  
1929erDEN1732Joakim Salskov-Iversen1995Christopher Falholt1994youth 54.014.032.05.026.0(38.0 BFD)16.017.07.0171.0  
2029erGBR1765Madeleine Anderson1995Dominick Burke1994youth 39.017.010.016.012.0(38.0 BFD)12.038.0 DNF31.0175.0  
2129erPOL1772Martyna Mik1996Karolina Soltaniuk1997youthfemale47.024.030.011.09.020.0(33.0)12.026.0179.0  
2229erGER1898Fritz Wassner1996Linov Scheel1996youth 43.025.027.0(38.0 DNC)15.02.026.019.023.0180.0  
2329erUSA1446A. Tucker Atterbury1993Duncan S. Swain1992  48.027.016.019.019.016.025.010.0(38.0 OCS)180.0  
2429erFIN1820Magdalena Planting1996Camilla Cedercreutz1993 female49.09.0(38.0 DNC)21.027.019.011.038.0 OCS12.0186.0  
2529erGER1780Vera Maag1993Bärbel Maag1995 female26.028.031.0(33.0)17.014.019.026.029.0190.0  
2629erESP1741Nil Mas1996Jordi Llena1996youth 38.019.014.013.014.0(38.0 BFD)38.0 DNF38.0 OCS17.0191.0  
2729erPOL1345Hanna Pruszko1993Paulina Marzeion1993 female60.0(30.0)24.029.010.015.014.029.014.0195.0  
2829erNED622Vincent De Nijs1997Daniël Bramervaer1995youth 51.010.023.023.031.0(38.0 BFD)15.030.025.0208.0  
2929erNED1735Stefan Schuurmans1995Sander De Nijs1995youth 53.05.028.024.035.0(38.0 BFD)27.024.019.0215.0  
3029erNOR964Eline Norum Snerlebakken1993Andreas Dyhr Petersen1996  50.018.029.026.032.0(38.0 BFD)29.021.010.0215.0  
3129erGER1899Finn Jansen1997Liv Jansen1995youth 45.020.0(38.0 BFD)20.034.038.0 BFD30.025.04.0216.0  
3229erFIN2031Eetu Kotiranta1997Tom Wendt1997youth 61.0(38.0 DNF)6.018.020.013.022.038.0 OCS38.0 OCS216.0  
3329erNOR1962Havard Toft Larsen1993Lars Lied1994  57.031.017.0(38.0 DNF)18.038.0 BFD17.013.027.0218.0  
3429erGER1703Jost Lindemann1997Lukas Schäper1997youth 44.034.022.028.029.0(38.0 BFD)31.028.020.0236.0  
3529erEST2049Henri Roihu1995Juuso Roihu1998youth 52.033.033.034.0(36.0)11.028.027.030.0248.0  
3629erGBR394Ed Connellan1996Matt Rhodes1995youth 62.022.025.031.033.0(38.0 BFD)34.032.038.0 OCS277.0  
3729erGER1864Kim Holste1993Yannik Holste1996  58.0(38.0 DNC)38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC324.0  
                      
                      
BRONZE                     
                      
RankClassNatSailNoSkipperBirthCrewBirthDivisionSexCarried ForwardF1F2F3F4F5Score     
129erDEN1553Filip Hansen1994Mathias Jespersen1994youth 63.01.01.01.0(6.0)6.072.0     
229erGBR1490Curtis Mearns1996Jamie Catchpole1996youth 67.03.03.02.0(38.0 BFD)10.085.0     
329erGER2009Anne Esterl1995Pia Esterl1997youthfemale64.06.09.04.07.0(13.0)90.0     
429erGER1730Antonia Von Pfister1994Julia Kramer1994youthfemale69.0(7.0)5.06.0 RDG5.05.090.0     
529erPOL1344Jakub Surowiec1993Alan Stachurski1993  70.02.015.03.01.0(38.0 DNC)91.0     
629erGER1704Leonard Gabriel1994Julian Bergemann1993  72.0(29.0)2.017.02.01.094.0     
729erNED1834Joris Waller1993Thomas Van Den Brekel1994  80.05.0(21.0)10.03.012.0110.0     
829erHKG1582Campbell Manzoni1995Will Stephens1992  66.011.011.011.013.3 RDG(20.0)112.3     
929erBRA1192Victor Gonzalez Gil1997Alexander Egon Essle1997youth 76.09.014.0(27.0)11.07.0117.0     
1029erPOL1766Pawel Roszkowski1997Rafal Michalowski1993  65.013.06.013.0(38.0 BFD)22.0119.0     
1129erSWE1701Hanna Johansson1995Moa Glimaker1994youthfemale68.0(27.0)20.012.04.016.0120.0     
1229erGBR1328Danielle Rowe1996Rachel Tilley1996youthfemale78.014.07.018.09.0(21.0)126.0     
1329erDEN1588Soeren Steenstrup Zeeberg1994Andreas Kjargaard1995youth 79.04.0(28.0)9.012.023.0127.0     
1429erFIN2030Robert Liias1996Max Wolontis1996youth 75.017.013.023.0(38.0 BFD)2.0130.0     
1529erSWE1699John Glimaker1996Hampus Gelang1996youth 73.015.08.0(25.0)38.0 DNE3.0137.0     
1629erEST2051Georg Haud1995Jaan Erik Pihel1997youth 82.025.04.019.0(38.0 BFD)9.0139.0     
1729erNOR1618Marius Kvalheim1996Kristian Kvalheim1997youth 84.012.017.016.014.0(26.0)143.0     
1829erEST2053Kätlin Tammiste1996Anna Maria Sepp1996youthfemale87.010.025.05.020.0(30.0)147.0     
1929erGER1918Christian Wolter1997Robin Oliver Sobota1998youth 77.024.030.0(38.0 DNS)8.08.0147.0     
2029erGER1660Max Stingele1997Julius David1997youth 74.0(30.0)24.021.015.014.0148.0     
2129erDEN1776Casper Ladefoged1997Martin Michelsen1997youth 81.019.019.015.0(22.0)18.0152.0     
2229erGBR167Josh Davies1996Jake Davies1996youth 83.021.018.08.0(38.0 BFD)24.0154.0     
2329erNED1379Vincent Otten1994Sophie Waller1991  92.020.012.020.0(38.0 BFD)11.0155.0     
2429erEST2047Karl Kask1995Sten Christian Taal1994youth 90.023.0(26.0)14.010.019.0156.0     
2529erNOR1601Sander Svarstad1997Kristian Runderheim1996youth 96.016.023.07.017.0(28.0)159.0     
2629erGER1066Sören Brandt1996Nis Hamer1998youth 88.0(28.0)10.022.013.027.0160.0     
2729erGER955Laura Block1997Moritz Block1998youth 85.022.022.0(24.0)21.015.0165.0     
2829erHKG1388Florrie Manzoni1997Isabel Tulloch1997youthfemale86.032.031.0(38.0 DNC)16.04.0169.0     
2929erNOR1210Even Eide Onstad1994Alexander Hvam1993  95.08.029.06.0(38.0 BFD)31.0169.0     
3029erHKG917Henry Salmon1997Aymeric Gillard1996youth 89.018.0(32.0)28.018.029.0182.0     
3129erEST2052Robert Anissimov1996Villem-Oskar Ossip1996youth 93.031.016.030.0(38.0 BFD)25.0195.0     
3229erFIN2033Petteri Toukolehto1996Aarre Tiger1996youth 94.0(38.0 DNF)38.0 DNC29.019.017.0197.0     
3329erEST2050Paul Bogdanov1997Karl Erik Rannu1997youth 97.026.027.026.0(38.0 DNC)38.0 DNC214.0     
3429erGER809Kristin Geisler1992Andrea Fuchs1993 female71.0(38.0 DNF)38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC223.0     
3529erGER1862Ole Kuck1996Niclas Kath1996youth 91.0(38.0 DNF)38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC243.0     
3629erSWE1752Nathalie Lagergren1992Sarah Rosell1993 female98.0(38.0 DNC)38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC250.0     
3729erGER2010Henrik Huchel1996Max Luca Bergmann1997youth 99.0(38.0 DNC)38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC38.0 DNC251.0     

        

Komentarze