Liga Szkół Kitesurfingowych 2014 – mamy 3 zwycięzców!

0
629
Puchar Polski 2014 już za nami. Działo się! Wiatr dopisał. Udało się rozegrać wszystkie edycje freestyle, w tym połowę z podwójną eliminacją. To chyba polski rekord. W zawodach wzięło udział 44 freestylerów (w tym 10 młodzików) i 48 rejsiarzy (w tym 7 młodzików). Mieliśmy rekordową ilość zawodników z zagranicy: 7 freestylerów i 12 rejsiarzy. Cieszymy się, że polskie zawody docenione zostały przez czołówkę światową. Mieliśmy okazję oglądać rywalizację na najwyższym poziomie dopingując aktualnemu vice-mistrzowi świata i zeszłorocznemu mistrzowi świata w kiteracingu oraz zawodnikom freestyle z pudła PKRA. Po raz pierwszy rozegrano oficjalne wyścigi foilboardingu – klasie przyszłości. 

Ten sezon był drugim rokiem rozgrywania Ligii Szkół Kitesurfingowych (LSK). Pomysł Jarka Issela działa rewelacyjnie już drugi rok i trudno sobie wyobrazić kolejne sezony bez „ligowców”. LSK 2014 to w sumie 15 reprezentacji polskich szkół. Podczas edycji rewskiej było aż 12 szkółek! Rywalizacja o tytuł najlepszej szkoły była wyjątkowo wyrównana i trwała dosłownie do ostatnich minut Mistrzostw Polski Freestyle Ford Kite Cup w Jastarni, zakończonych w dniu rezerwowym pół godziny przed zachodem słońca i godzinę przed ceremonią wręczenia nagród. Okazało się, że Surfpoint, Wake.pl i KitePark uzyskały taką samą ilość punktów. W pośpiechu Komisja Regatowa rozstrzygnęła remis zgodnie z zasadami obowiązującymi we freestyle.

W ten sposób Surfpoint zgarnął Puchar Polski LSK, KitePark dyplom za drugie miejsce a Wake.pl dyplom za trzecie. Pośpiech matką błędów. Przy wprowadzaniu danych do oficjalnych rankingów okazało się, że regulamin LSK 2014 nie podaje sposobu rozstrzygania remisów. W tej sytuacji Ford Kite Cup i PZKite przepraszają za swoją pomyłkę i jednocześnie ogłaszają, że Puchar Polski Ligii Szkół Kitesurfingowych 2014 zdobyły ex aequo 3 szkoły: KitePark.pl z Chałup, Surpoint.pl z Jastarni oraz Wake.pl z Chałup.

Organizatorzy przygotowują już dodatkowe puchary i przekażą je w trybie pilnym KitePark.pl i Wake.pl. Drugi remis punktowy pojawił się na 10 miejscu, gdzie ponownie remisowały 3 szkoły. Tym samym oficjalne 10 miejsce LSK 2014 zajęły ex aequo SurfRewa.pl, KiteClub.pl i KiteCrew. Więcej remisów nie było…

Potrójnym zwycięzcom składamy gratulacje a wszystkim zawodnikom LSK dziękujemy pięknie za ich udział i stworzenie niezapomnianej atmosfery. Liczymy na Was za rok i obiecujemy, że regulamin będzie bardziej sprecyzowany i ominą nas pomyłki.

Źródło: http://pskite.pl/ 

Komentarze