Kolejne dni MŚ klasy RS:X

0
740

CIĘŻKI DZIAŃ PIOTRA MYSZKI, DZIEWCZYNY TRZYMAJĄ SIĘ RAZEM!

Dzień 4

Cały czas równo żegluje Kamila Smektała, dobry dzień zaliczyła Gosia Białecka!

Wyniki kobiet po 10 biegach:

http://rsxwc2013.files.wordpress.com/2013/03/women-race-1to-10-with-dpi.pdf

U panów troszeczkę gorsze rezultaty całej ekipy.

http://rsxwc2013.files.wordpress.com/2013/03/men-group-1-10-races.pdf

Jutro już tylko wyścigi medalowe. Czy Piotrka Myszkę stać jeszcze na medal? Zapewne tak! Do trzeciej pozycji tylko 6 pkt. Trzymamy kciuki!

———-

Dzień 3

Bardzo dobre wieści dotarły do nas z Brazyli. Piotr Myszka po 8 wyścigach awansował na 3 miejsce w klasyfikacji łącznej. Dziś odbyły się pierwsze wyścigi rundy finałowej. Nasze dziewczyny nieco słabiej, ale wciąż z szansami na bardzo dobre pozycje. 

Czekamy na relację od podopiecznych Pawła Kowalskiego i Cezarego Piórczyka.

Relacja

Kolejny dzień regat za nami. To już trzeci wczoraj minął. Dla mężczyzn udany, a dla kobiet częściowo. Wszyscy walczyli do upadłego. Do końca regat pozostały dwa dni ścigania. Dziś dwa lub trzy wyścigi, a 06.03.2013 wyścig medalowy (pierwsza dziesiątka), a dla pozostałych ostatni wyścig serii.

Wczoraj do walki na początek ruszyła złota grupa (to juz finały) mężczyzn. Wiatr 12-14 węzłów. W pierwszym wyścigu po atomowych startach wszyscy nasi zawodnicy żeglowali w lewą stronę i tylko bezpośrednie ustawienia w grupie zadecydowały o kolejności na górnym znaku. W kolejnych wyścigach natomiast wydawała prawa strona trasy (co w drugim wyścigu) było lekkim zaskoczeniem. Nie mniej nasi faceci spisywali się bardzo dobrze. Piotr Myszka z miejscami 3, 7 i 8 podskoczył w klasyfikacji generalnej o jedno oczko i zajmuje 3 lokatę. Paweł Tarnowski walcząc z czołówką świata ukończył wyścigi na 15, 14 i 10 lokacie i w klasyfikacji generalnej podskoczył o 9 oczek zajmując obecnie 20 miejsce. Michał Majewski również zanotował awans, na 16 lokatę, a jego dzisiejsze miejsca to 10, 18, 15.

Dla naszej żeńskiej części reprezentacji również dobrze rozpoczął się ten dzień. W pierwszym wyścigu jako druga zameldowała się Hania Zembrzuska, a jako siódma Maja Dziarnowska. W kolejnych dwóch wyścigach Maja do mety dopłynęła na 2 lokatach, jednak niestety w pierwszym przypadku wystartowała o ułamek sekundy za wcześnie co poskutkowało niestety OCSem (falstart). Hania w trzecim wyścigu po raz kolejny pokazała klasę dopływając na 10 lokacie. Dobrze i równo żeglowała Kamila Smektała 22, 19, 23, która obecnie zajmuje 17 lokatę. Oczko niżej jest Hania Zembrzuska, a na 19 miejscu Maja Dziarnowska.

Dzisiaj o godzinie 12.00 (16.00 czasu polskiego) dalsze zmagania. Jako pierwsze wystartują panie, a 10 minut po nich mężczyźni. Jak na razie na akwenie wieje słaby (6-7 węzłów) wiatr, niebo bezchmurne, upał.

Pozdrawiamy RSXteam

———–

Dzień 2

Z lekkim poślizgiem, ale przekazujemy relację Piotra Myszki z drugiego dnia regat.

Dziś odbyły się 3 wyścigi w silnym wietrze. Byłem 2,5,2. Jestem zadowolony! Chociaż trochę szkoda mi tego drugiego wyścigu bo miałem wywrotkę na starcie i musiałem od początku się wygrzebywać. Na szczęście nie jestem wolny więc do 5 miejsca dojechałem bardzo szybko ale żeby być wyżej to niestety zabrakło czasu.

Dzięki równemu pływaniu awansowałem na 4 pozycję i mam tyle samo punktów co 3. Do 1 i 2 zawodnika tracę zaledwie 2 punkty.
Dziś zakończyły się eliminacje i ściganie się w grupach.
Od jutra finały. Najlepszych 34 mężczyzn będzie przez kolejne 5 wyścigów pływać w jednej grupie.
Na jutro prognoza przewiduje silny wiatr więc liczę na kolejny awans w ogólnej klasyfikacji.

Link do wyników:

http://rsxwc2013.files.wordpress.com/2013/03/men-race-1-to-5-1-discard-and-fleet.pdf

http://rsxwc2013.files.wordpress.com/2013/03/women-race-1-to-5-1-discard-and-dpis.pdf

 

pozdrawiam

Piotr

 

Źródło: http://sport.pya.org.pl 

Komentarze