Karol Jabłoński ponownie Mistrzem Europy DN!

0
850

KAROL JABŁOŃSKI BRONI TYTUŁU SPRZED ROKU I PO RAZ 7 W KARIERZE ZOSTAJE MISTRZEM EUROPY DN ! ZAWODNIK BAZY MRĄGOWO W TYM SEZONIE WYGRAŁ ABSOLUTNIE WSZYSTKO, CO BYŁO DO ZDOBYCIA ! DO TYTUŁÓW AKTUALNEGO MISTRZA POLSKI I MISTRZA ŚWIATA DORZUCIŁ W ESTONII ZŁOTY MEDAL MISTRZOSTW EUROPY DN!

Srebrny medal i tytuł  vice Mistrza Europy przypadł w udziale Michałowi Burczyńskiemu z AZS UWM Olsztyn!  Przypominamy, że Michał jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata.

Ze złych dla nas wiadomości to niestety w dniu wczorajszym został złożony i uznany protest techniczny dotyczący biegu 5 wyścigu grupy A. Wyniki tego biegu zostały w całości anulowane, co oznacza, że  Łukasz Zakrzewski z miejsca 3 spada ostatecznie miejsce 5.
Regaty w Estonii były ostatnim akordem bardzo udanego dla polskich bojerów sezonu 2014/2015. Polacy po raz kolejny zdominowali światową rywalizację w tej dyscyplinie sportu.  Po zdobyciu całego podium w Mistrzostwach Świata – 1 był Karol Jabłoński, 2 Robert Graczyk, 3 Michał Burczyński a 5 Tomek Zakrzewski, teraz doskonałe 3 pozycje w pierwszej piątce Mistrzostw Europy wywalczone przez Jabłońskiego, Burczyńskiego i młodszego z braci Zakrzewskich, Łukasza czyni z nas niekwestionowaną, światową potęgę bojerową ! Z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość, gdyż nasza młodzież szkoląca się pod życzliwym okiem doświadczonych zawodników także powiększa polski dorobek medalowy.

W tym roku z Mistrzostw Świata DN Juniorów i Ice OPTI wrócili z 4 medalami ! W kategorii OPEN DN trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Konrad Żółtowski z MKŻ Mikołajki, natomiast  nasze dziewczęta nie miały sobie równych w kategorii kobiet – Sara Piasecka z Bazy Mrągowo wywalczyła złoto w klasie DN, w klasie ICE OPTI Wiktoria Gołębiewska z MOS IŁAWA zdobyła złoty medal a Julia Szmit z MBSW Giżycko medal srebrny.