KAROL JABŁOŃSKI BOJEROWYM MISTRZEM ŚWIATA!

0
688

KAROL JABŁOŃSKI PO RAZ 9 MISTRZEM ŚWIATA W BOJERACH – POLACY Z KOMPLETEM MEDALI W BOJEROWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA PO RAZ TRZECI.

5 Polaków  wśród 10 najlepszych żeglarzy lodowych świata !

Polacy zdominowali regaty rozgrywane w dniach od 24 do 28 stycznia w Kingston, w kanadyjskim stanie Ontario.
Tytuł Mistrza Świata został obroniony przez Karola Jabłońskiego z Bazy Mrągowo!  Sukces ten jest tym cenniejszy, gdyż jest to już 9 tytuł mistrzowski, bezsprzecznie najlepszego żeglarza lodowego na świecie. Srebrny medal wywalczył Robert Graczyk z MKŻ Mikołajki a na najniższym stopniu podium stanął Michał Burczyński z AZS Olsztyn.  Nasi zawodnicy  potwierdzili swoją światową supremację w tym sporcie, gdyż w mistrzostwach przed rokiem pierwszy był Jabłoński, drugi Burczyński a trzeci Zakrzewski. W tym roku Tomek Zakrzewski z MKŻ Mikołajki zajął ostatecznie 5, a Kuba Schneider z Bazy Mrągowo 9 miejsce.

 

 

Tak ostatni dzień relacjonował Tomasz Zakrzewski:

Dzisiaj warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie aż 4 wyścigów. Na początku wiatr bardzo kręcił ale około południa wszystko się ustabilizowało i po przestawieniu trasy ruszyły wyścigi. Żeglowaliśmy aż do zachodu słońca.
Po bardzo zaciętej walce Karol Jabłoński (Baza Mrągowo) obronił tytuł mistrzowski. Tytuł wicemistrza po rewelacyjnej jeździe wywalczył Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki). Brąz przypadł Michałowi Burczyńskiemu (AZS UWM Olsztyn). Na kolejnych miejscach uplasowali się Ron Sherry (USA) i Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki).

Przed ostatnim wyścigiem wszystkie opcje były jeszcze otwarte. Karol wyprzedzał Tomka o 2 pkt., Tomek wyprzedał Michała o 2 pkt., Michał był na remisie z Ronem i wyprzedzali Roberta również o 2 pkt. Dopiero szósty bieg ostatecznie ustalił kolejność. Niewątpliwie naszybciej latającym zawodnikiem tego dnia był Robert, który zajął miejsca 1,1,2,5 i to właśnie on zanotował najwyższy awans w klasyfikacji.
Karol po wypracowaniu przewagi pierwszego dnia po mistrzowsku unikał błędów utrzymując pozycję lidera. Michał dał z siebie wszystko, ale w jego przypadku wystarczyło „tylko” na brąz.
To trzecie mistrzostwa w historii, kiedy Polacy zajmują całe podium. Jesteśmy jak dotąd jedyną nacją, która tego dokonała.
Jutro zaczynamy mistrzostwa Ameryki Północnej.

Od czwartku, 29 stycznia  do soboty 31 stycznia, na tym samym akwenie będą rozgrywane Mistrzostwa Ameryki Północnej w których nasi zawodnicy także wezmą udział. 

Więcej informacji o mistrzostwach, relacja dzień po dniu oraz relacje zawodników na stronie www.bojery.pl

Gratulujemy!

Za zgodą: http://sport.pya.org.pl 

Komentarze