„Gdańsk ratuje Żaglowiec” – kolejny raz gramy z WOŚP!

0
714

Jak co roku projekt „Gdańsk ratuje Żaglowiec” zaangażował się w charytatywne dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wystawiając na aukcję m. in. zabytkowy blok z “Generała Zaruskiego”.

http://aukcje.wosp.org.pl/sts-general-zaruski-blok-z-legendarnego-zaglowca-i731301

 Tym razem na licytację trafił bogaty zestaw pamiątek, w którym główną rolę gra zabytkowy blok z Zaruskiego, efektownie nadgryziony zębem czasu. Ponadto w zestawie znajdują się dalsze cenne pamiątki, w tym oficjalna koszulka uroczystości podniesienia bandery, haftowany emblemat z nowym logo Zaruskiego oraz najnowsza płyta z szantami, wydana jako cegiełka na odbudowę jachtu. Przypomnijmy, że podczas koncertu premier 2011 r. festiwalu „Szanty pod Żurawiem” nagrane zostały utwory, które szantymeni bezpłatnie przekazali na rzecz wydania płyty-cegiełki wspierającej odbudowę jachtu. Dzięki staraniom Michała Juszczakiewicza (organizatora festiwalu) oraz pomocy zaprzyjaźnionych firm, udało się przygotować piękne edytorsko i bardzo ciekawe muzycznie wydawnictwo o limitowanym nakładzie 800 egzemplarzy. Na płycie znajduje się 14 utworów o różnej stylistyce, które niosąc wspólne żeglarskie przesłanie, stanowią smaczny kąsek dla każdego miłośnika szant i nie tylko. Płyta miała swoje wodowanie podczas IV edycji spotkania kulturalnego “Zaruski Party” w minionym roku, które odbyło się w czasie żeglarskiego zlotu “Baltic Sail”.

Mamy nadzieję, że wśród tysięcy “dzieci Zaruskiego” (bo tak można śmiało nazwać jego wychowanków), znajdą się osoby, którym te pamiątki przypomną dawne lata, wspólne rejsy i które w drodze licytacji wesprą szlachetną akcję WOŚP.

Zapraszamy do licytacji! obraz nr 1

Źródło: http://zaruski.pl 

Komentarze