Długodystansowe Morskie Mistrzostwa Polski – SailBook Cup 2015

0
698

 

Już niecałe 30 dni pozostało do regat SailBook Cup 2015. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba 42 jachtów, czyli ponad 200 żeglarzy z całej Polski, którzy zmierzą się w tygodniowym bałtyckim wyścigu.  Trasa regat wiedzie z Sopotu dookoła Gotlandii.

 

V edycja regat zapowiada się coraz ciekawiej

           

Przy okazji V edycji otrzymaliśmy licencję Polskiego Związku Żeglarskiego na organizację Długodystansowych Morskich Mistrzostw Polski w ramach regat SailBook Cup 2015.  Bardzo cieszy fakt, że udało się podnieść rangę naszej imprezy. Bałtyk pod kątem regatowym jest stosunkowo mało wykorzystany, brakuje w Polsce imprez typowo morskich. Uważam, że najdłuższe bałtyckie regaty, 600 mil morskich wokół dwóch szwedzkich wysp to najlepszy sposób wyłaniania prawdziwych mistrzów w żeglarskiej materii – mówi Jacek Zieliński, organizator regat.

 

 

Płyniemy dla Leo

 

Żeglarze startujący w regatach dedykują swoją walkę na Bałtyku wszystkim chorym na Klątwę Ondyny, śmiertelną chorobę związaną z niedostatecznym dostarczaniem tlenu do organizmu. W nordyckiej mitologii Ondyna to boginka wodna, która rzuciła klątwę na niewiernego kochanka i od tego czasu musiał pamiętać o oddychaniu.

Ambasadorem akcji została Monika Kwiatkowska, aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie. – Kiedy Leo zasypia nie kontroluje swojego oddechu, dlatego jest podłączony do respiratora, który oddycha za niego. Jest to bardzo uciążliwa, groźna i niestety śmiertelna choroba. Na tę chorobę choruje na całym świecie tylko 1,2 tys. osób. W związku z czym koncerny farmaceutyczne nie są zainteresowane wydawaniem pieniędzy na kosztowne badania.

 

 

 

Przy okazji V edycji regat SailBook Cup żeglarze będą próbowali zdjąć tę paskudną klątwę nordyckiej bogini. W kwietniu razem z Moniką Kwiatkowską postanowiliśmy zainicjować akcję „Płynę dla Leo”, która niesie za sobą szereg działań wiążących nasze regaty z pozyskiwaniem funduszy dla Polskiej Fundacji CCHS „Zdejmij klątwę”. – mówi Aleksandra Warecka, współorganizatorka regat – Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zdziałać więcej.

 

Jak można pomóc?

Przede wszystkim można wystartować w regatach. Osoby, które nie dadzą rady uczestniczyć w rywalizacji, mogą pożeglować wirtualnie pobierając aplikację z trackingiem satelitarnym online, która umożliwia śledzenie postępów jachtów na Bałtyku. Poza zawodami i kibicowaniem dostępne są do kupienia chustki-cegiełki akcji Płynę dla Leo.

Można również włączyć się w popularyzację akcji  – poprzez polubienie profilu akcji na facebooku Płynę dla Leo, oraz udostępnianie informacji ze strony www.plynedlaleo.pl.

 

Start 18 lipca godz. 12.00 z molo w Sopocie. Zapraszamy.

 

Cały dochód z pobrania aplikacji z trackingiem oraz sprzedaży chustek zostanie przekazany na konto Fundacji.

 

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk

Organizatorzy: SailBook.pl, Województwo Pomorskie

Partnerzy: Województwo Warmińsko-Mazurskie, Miasto Sopot, SSI Jerzy Kuliński, Polski Klub Morski, Navinord, OceanTEAM

 

Sponsorzy: Naftoport, Konsal, InterRisk, Fiat Auto Poland, Prime System, Vector Sails

Henri Lloyd, Ocean Sails, Morka, Charter.pl, Nova Pierogova, MobilTruck, WaterToGo, Leo Centrum Języków Obcych, Księgarnia Morska.

 

Patronat medialny: Polskie Radio Jedynka, Radio Gdańsk, Radio Koszalin, Radio Szczecin, Trójmiasto.pl, Magazyn Prestiż, Magazyn Pomorski, Młody Elbląg, Magazyn Wiatr, W Ślizgu, Tawerna Skiperów.

Komentarze