BITWA O GOTLAND !!!

0
662

Pojedynek jakiego jeszcze nie było! Dwóch doświadczonych Kapitanów Samotników, dwa jachty z charakterem, dwa zespoły brzegowe i jeden cel – jak najszybsze opłynięcie wyspy Gotland z dwóch punktów startowych! Żeglarska Bitwa Wschodu z Zachodem!

Już 4 października kpt Krystian Szypka na jachcie s/y Sunrise reprezentujący żeglarstwo zachodniopomorskie oraz kpt Jacek Zieliński na jachcie s/y Quick Livener reprezentujący Trójmiasto wystartują do bezprecedensowego pojedynku na wodach Bałtyku. Wspierani przez swoje profesjonalne zespoły brzegowe i zarazem zdani na własne siły i doświadczenie wyruszą z dwóch punktów startowych: Świnoujście i Gdańsk w pojedynku o Gotland i powrót do wspólnej mety w Gdańsku. Samotna walka na ponad 500-milowej, bardzo wymagającej i niebezpiecznej trasie oparta o profesjonalne zarządzanie strategiczne zespołów brzegowych: routing pogodowy, tracking satelitarny i monitoring. Zachodniopomorskie kontra pomorskie w zajadłym pojedynku a wszystko w oparciu o gentelmeńskie zasady rywalizacji w duchu fair-play i we wspaniałej żeglarskiej atmosferze. Pomimo różnicy dystansu obu tras liczonej wprost, kapitanowie ustalili, że start nastąpi w tym samym momencie z obu portów i o zwycięstwie zdecyduje czas rzeczywisty osiągnięcia mety. Decyzja kapitanów jest przemyślana i niepodważalna, a wynika z faktu, że na tak długiej i trudnej trasie o sukcesie stanowić będzie wiele aspektów: warunki pogodowe, trafność prognoz i decyzji zespołów lądowych i kapitanów, właściwości nautyczne obu jachtów w różnych warunkach, wytrzymałość fizyczna człowiek, itp.

To będzie najbardziej wymagające i mordercze bałtyckie wyzwanie żeglarskie ostatnich lat. Widowiskowość i emocje tej walki gwarantowane (tracking on-line, bieżące relacje kapitanów dzięki łączności satelitarnej, a wszystko w scenerii zimnego, groźnego jesiennego Bałtyku), zachęcamy zatem do aktywnego dopingu i wsparcia obu śmiałków w tej widowiskowej formule.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez zespół OceanTEAM.pl oraz zespół Sailbook.pl pod patronatem klubów żeglarskich: Klub Żeglarzy Samotników, Yacht Klub Polski, Polski Klub Morski oraz patronów instytucjonalnych: Polska Fundacja Morska, urzędy marszałkowskie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski i Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Team Pomorski wspierający kpt. Zielińskiego to: Zbigniew Gutkowski odpowiadający za routing oraz Włodzimierz Machnikowski, Andrzej Mielicki i Andrzej Szrubkowski którzy zajmują się organizacją i kontaktem z mediami. Wsparcia merytorycznego temu teamowi udziela także kpt. Jerzy Kuliński.

Team Zachodniopomorski wspierający kpt. Szypkę to: Radek Kowalczyk sprawujący nadzór nad koordynacją całości projektu a także Maciej Sobolewski, Kazik Sawczuk i Juliusz Orlikowski odpowiadający za routing i meteo oraz Marek Słaby, Wojtek Szpor w zakresie organizacji i mediów. Dodatkowo team zachodni wspierają merytorycznie przez takie żeglarskie sławy jak Janusz Charkiewicz i Wojciech Jacobson.

O bieżący przekaz informacji dotyczących Wielkiej Bitwy zadbają m.in.: Magdalena Lasocka Magazyn JACHTING, Krzysztof Olejnik Magazyn WIATR, Milka Jung WORLDPRESS, Jacek Zieliński SAILBOOK, , Magdalena Suchodolska TV POMERANIA, Mikołaj Laskowski SAILMEDIA, Radio SZCZECIN oraz Piotr Stelmarczyk. Kolejne media wyrażają chęć udziału w tym bezprecedensowym wydarzeniu!

Nad aspektem regulaminowym i zachowaniem zasad sportowej rywalizacji w duchu fair play będzie czuwać zespół sędziowski w składzie: Marta Bielinowicz i Rafał Hołdakowski.

Obaj kapitanowie rozpoczęli też już cykl przygotowań kondycyjnych pod okiem specjalistów z AWF.

Partnerami wydarzenia są wiodące polskie firmy związane z żeglarstwem, których marki wkrótce pojawią się w naszych materiałach i na naszych jachtach.

Wytrzymałość człowieka w samotnej walce na morzu, wytrzymałość sprzętu w trudnych warunkach jesiennego Bałyku oraz trafność strategii meteo – który zespół będzie lepszy, czy wygra Wschód czy Zachód… Śledźcie kolejne informacje jakie pojawiać się będą w mediach. Bieżące informacje m.in. na www.oceanteam.plwww.sailbook.pl oraz na specjalnie dedykowanej stronie www.bitwaogotland.pl

Dołącz do nas – razem budujemy pozytywne oblicze POLSKIEGO ŻEGLARSTWA!

 

Komentarze