10 polskich osad w finałach regat o Puchar Księżniczki Zofii

0
790

Agnieszka Skrzypulec z Natalią Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin) zajmują 8 pozycję w klasie 470 po fazie eliminacyjnej 44. Regat o Puchar Księżniczki Zofii, Piotr Kula (BTŻ Biskupiec) w klasie Finn jest 10, a Anna Weinzieher (AZS UW Warszawa) 13 w Laserze Radialu. 10 polskich załóg awansowało do ścisłego finału.

Wiatr z dnia na dzień jest co raz słabszy, co sprawia, że czołowe miejsca w poszczególnych klasach zajmują zupełnie inni zawodnicy niż w pierwszych silnowiatrowych wyścigach. Oznacza to bardzo duże przetasowania w klasyfikacji generalnej i ciekawą pozycję wyjściową przed rozpoczynającą się jutro fazą finałową.

Po słabszym, wczorajszym dniu znowu dobre wyścigi zaliczyła załoga klasy 470 Agnieszka Skrzypulec / Natalia Wójcik. Dziewczyny startowały asekurancko, ale dobra taktyka w połączeniu z przyzwoitą prędkością łodzi sprawiły, że awansowały na 8 pozycję.

Dobry dzień ma za sobą również Piotr Kula. Dwa równie wyścigi sprawiły, że zawodnik ten utrzymuje 10 pozycję, która jest dobrym punktem wyjścia przed finałami.

Po nie najlepszych startach Piotr dopływał w każdym wyścigu dosyć daleko na znak numer jeden, ale za to żegluga z wiatrem była bardzo dobra. Małe poprawki techniczne jakie ostatnio wprowadziliśmy wymagają więcej wysiłku fizycznego od zawodników, ale za to skutkują znakomita i szybką żeglugą – powiedział trener kadry narodowej klasy Finn

Nieco gorzej żeglowała dziś w klasie Laser Radial Anna Weinzieher zajmując w wyścigach 10 i 11 miejsce co sprawiło, iż spadła w klasyfikacji na 13 pozycję. Znakomicie za to startowała dziś młoda zawodniczka UKS FIR Warszawa Paulina Czubachowska zajmując odpowiednio 4 i 9 miejsce i awansując na 18 miejsce. 23 jest Agata Barwińska (MOS SSW Iława).

W klasie 49er dwa słabsze wyścigi zaliczyli Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim. Jednak w ostatnim, trzecim biegu dnia wrócili na dobre tory zajmując 3 miejsce, co łącznie daje im 16 pozycję. Dobrze i równo żeglowała druga polska załoga Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn), która plasuje się łącznie na 19 miejscu.

W klasie Laser 18 pozycję zajmuję Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń Szczecin)

Jutro rozpoczęcie fazy finałowej. Warunki nautyczne znowu mają ulec zmianie i ponownie na akwenie ma być silny wiatr, w którym polscy zawodnicy czują się znacznie lepiej.

Regaty o Puchar Księżniczki Zofii zakończą 6 kwietnia wyścigi medalowe, w których mamy nadzieje zobaczyć jak najwięcej zawodników z Polski.

 

Zapraszamy do śledzenia wyników na:

http://www.trofeoprincesasofia.org

Relacje można znaleźć na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego http://www.pya.org.pl

oraz na facebooku http://www.facebook.com/polsailing

 

***

Polski Związek Żeglarski (www.pya.org.pl) – celem Związku jest  zrzeszanie  klubów i stowarzyszeń żeglarskich, popieranie rozwoju żeglarstwa we wszystkich jego formach,  reprezentowanie  interesów stowarzyszonych w nim osób. Jako Narodowy Związek Sportowy prowadzi szkolenie żeglarskie na wszystkich poziomach rywalizacji sportowej. Odpowiada za przygotowania Kadry Narodowej w żeglarstwie do Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy. W roku 2013 żeglarstwo zostało uznane jako jedna z priorytetowych dyscyplin sportowych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Starty Kadry Narodowej w żeglarstwie wspierają: Kredyt Bank SA, ENERGA SA

Komentarze