ZOSTAŁY CZTERY DNI!!!

0
840

Już tylko cztery dni zostały do zamknięcia listy startowej do najdłuższych regat na Bałtyku  SailBook Cup 2014. Do tej pory do regat zgłosiło się 16 załóg.

Wśród sterników m.in. Krystian Szypka na jachcie „Sunrise”, zdobywca 3 miejsca w transatlantyckich regatach samotników OSTAR 2013 oraz Szymon Kuczyński, który przepłynął Atlantyk zbudowanym przez siebie 5-metrowym jachtem.

Regaty wystartują 19 lipca z Sopotu. Jachty sklasyfikowane w trzech grupach rywalizować będą na trasie Sopot-Visby-Sopot i będą miały do pokonania około 600 mil morskich.

Ambasadorem regat SailBook Cup 2014 jest kpt. Zygfryd „Zyga” Perlicki – jeden z najwybitniejszych polskich żeglarzy, olimpijczyk z Kilonii, skipper jachtu „Copernicus” w regatach okołoziemskich Whitbread, wielokrotny mistrz Polski w klasach olimpijskich i morskich, doskonały sędzia żeglarski. W 2001 roku Zyga został wybrany „Kultowym Żeglarzem Polskim XX wieku”.

Tegoroczna edycja regat SailBook Cup jest hołdem złożonym pionierom polskiego żeglarstwa, którzy osiemdziesiąt lat temu (w 1934r.) po raz pierwszy ścigali się na trasie Gdynia – Visby. Były to pierwsze w historii polskiego żeglarstwa regaty na tak długiej trasie. Aby uczcić to wydarzenie od tego roku przechodnią nagrodą główną SailBook Cup w klasie ORC będzie autentyczny srebrny puchar z lat trzydziestych ubiegłego wieku.

Informacje na temat regat oraz dokumenty związane z wyścigiem znajdują się na oficjalnej stronie regat: www.sailbookcup.pl.

Zapraszamy fanów żeglarstwa morskiego na wystawę zdjęć z poprzednich edycji SailBook Cup, która od 12 czerwca będzie wystawiona w „Galerii Przymorze” w Gdańsku.

Regaty SailBook Cup, zaliczane do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego, odbędą się w dniach 19-27 lipca 2014 r. na trasie Sopot-Visby-Sopot, z okrążeniem wyspy Gotska Sandön prawą burtą. Rywalizacja odbywać się będzie w trzech grupach: ORC, KWR oraz Open. Oprócz klasyfikacji generalnej w poszczególnych grupach, każdy z etapów podliczany będzie również oddzielnie, dając możliwość uczestnictwa jachtom zagranicznym.

Termin zgłoszeń do regat upływa 15 czerwca. Zgłoszenia można dokonać na stronie internetowej http://sailbookcup.pl/pl/zgloszenia/, e-mailem: regaty@sailbook.pl oraz w Biurze Regat. Jachty zgłoszone po 15 czerwca nie zostaną objęte trackingiem. Do regat nie ma wpisowego!

Organizatorem regat jest portal internetowy SailBook.pl, a współorganizatorem Pomorski Związek Żeglarski. Regaty odbędą się dzięki wsparciu firm Naftoport, Voith, Work Service, Aero-Vaerft, Navcomm, Seldén, 3 Sails, Navinord, Ocean Sails oraz  Henri Lloyd

 

fot.Natalia Krasakova

Komentarze