Zofia Klepacka „odzyskała” medal

0
464

NOWOROCZNE SPOTKANIE RODZINY OLIMPIJSKIEJ W PKOL

Brązowy medal olimpijski, który wywalczyła w Londynie Zofia Klepacka, po raz kolejny zawisł na jej szyi!!! Stało się tak dzięki największemu mecenasowi polskiego sportu Dr Janowi Kulczykowi!!!

Ale zacznijmy od początku.

W Polskim Komitecie Olimpijskim odbyło się Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej, które jest tradycyjnym podsumowaniem roku PKOl.

 

obraz nr 1

Uroczystość poprowadzili Henryk Urbaś – rzecznik prasowy PKOl oraz Maja Włoszczowska medlistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Swoją obecnością galę uświetnili prawie wszyscy medaliści Igrzysk w Londynie na czele z mistrzami olimpijskimi Tomaszem Majewskim i Adrianem Zielińskim. Polski Związek Żeglarski, poza Zofią Klepacką i Przemysławem Miarczyńskim, reprezentowali Mateusz Kusznierewicz, Cezariusz Piórczyk oraz Prezes Wiesław Kaczmarek, Sekretarz Generalny Zbigniew Stosio oraz Dyrektor Sportowy Tomasz Chamera.

Spotkanie rozpoczeło się od wystąpienia Prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego, który podziękował wszystkim zawodnikom i trenerom za sukcesy osiągnięte w roku 2012. Wspomniał również o ogromnej roli partnerów zarówno tych publicznych jak i komercyjnych oraz sponsorów i mediów. Prezes wspomniał również o trwających już przygotowaniach do startu w Zimowych Igrzyskach w Soczi oraz o rozpoczęciu przygotowań do Igrzysk Rio 2016. Kolejne podziękowania popłynęły z ust Doradcy Prezydenta RP Ministra Jana Lityńskiego oraz od Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy.

Wówczas o zabranie głosu poproszony został mecenas polskiego sportu Dr Jan Kulczyk (Kulczyk Investments jest Partnerem Strategicznym PKOl). Po kilku słowach o istocie wspierania sportu, zupełnie poza scenariuszem imprezy i ku wielkiemu zaskoczeniu samej zainteresowanej, Jan Kulczyk poprosił na scenę Zofię Klepacką, aby „oddać” jej, jak się okazało wylicytowany przez siebie, brązowy medal olimpijski. 

 

obraz nr 2

Przypomnijmy, że Zosia oddała swój medal na licytację, z której dochód został przeznaczony na wsparcie chorej na mukowiscydozę Zuzi Bobińskiej. Klepacka nie ukrywała wzruszenia i była całkowicie zaskoczona gestem Pana Kulczyka. Medal wrócił do właścicielki!

Ten miły moment możemy obejrzeć na stronie sport.tvp.pl

W dalszej części uroczystości uhonorowano partnerów i sponsorów, a także wręczono nagrody dla najlepszych zawodników roku 2012, trenera roku oraz drużyny roku. Bez większych zaskoczeń wyróżnienia te otrzymali Tomasz Majewski i Adrian Zieliński oraz Henryk Olszewski (trener Majewskiego) i kobieca drużyna łyżwiarek szybkich. Polski Komitet Olimpijski nagrodził również wszystkie Związki Sportowe, których zawodnicy zdobyli medale w Londynie. W imieniu Polskiego Związku Żeglarskiego nagrodę odebrał Prezes Wiesław Kaczmarek.

 

obraz nr 3

Miła chwila spotkała również Mateusza Kusznierewicza, którego wraz z kilkoma innymi byłymi medalistami Igrzysk, PKOl postanowił uhonorować ze względu na zakończenie karier olimpijskich.

 

obraz nr 4

Na koniec gali wszyscy medaliści, wyróżnieni zawodnicy, trenerzy oraz partnerzy i sponsorzy ustawili się do wspólnego zdjęcia, po którym nastąpiła część artystyczna uroczystości, a po niej rozpoczęła się część nieoficjalna przy lamce szampana.

 

Źródło: http://sport.pya.org.pl 

Komentarze