Żegluj z Energa Sailing Edukacja Szczecin 2015! Rusza nabór on-line

0
547

    To będzie już trzecia edycja realizowanego od 2013 roku szerokiego, krajowego programuEnerga Sailing Edukacja, prowadzonego przez Polski Związek Żeglarski i Grupę ENERGA. Przypomnę, że celem Programu jest promowanie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu i osobistego rozwoju, oraz odkrywania własnych pasji. Partnerami Programu są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist, a w 2015 roku projekt realizowany będzie na terenie ośmiu polskich miast: Olsztyna, Warszawy, Krakowa, Gdyni, Szczecina, Poznania, Wrocławia i Sopotu. Całe przedsięwzięcie bazuje na porozumieniu pomiędzy PZŻ a Okręgowymi Związkami Żeglarskimi, które z kolei powierzają szkolenie dzieci – uczestników Programu, wybranym realizatorom, jakim dla Szczecina było w ub. roku miejskie Centrum Żeglarskie nad jeziorem Dąbie, już skupiające blisko 400 dzieci i młodzieży. Teraz – dzięki Programowi, w każdym z miast grupa kolejnych 100 dzieci w wieku 7-9 lat przejdzie kilkumiesięczny cykl bezpłatnych szkoleń i zajęć na wodzie, łącznie z wakacyjną półkolonią żeglarską. Dobry start do dalszej – nawet olimpijskiej – kariery pod żaglami, później już w klubach czy szkółkach żeglarskich.

 

 

     Ubiegłoroczna, szczecińska edycja Programu cieszyła się dużym powodzeniem – co znalazło też odbicie w mediach, teraz rusza nabór do Energa Sailing Edukacja Szczecin 2015! Podobnie jak w ubiegłym roku rekrutacja następnych 100 dzieci – uczestników Programu, też odbędzie się w dwojaki sposób:1) pierwsza grupa 50 dzieci zostanie wybrana w drodze otwartego naboru on-line, spośród chętnych zgłoszonych przez rodziców, za pośrednictwem Internetu; 2) druga grupa – także 50 dzieci, zostanie wybrana we współpracy z wytypowanymi szczecińskimi szkołami podstawowymi. Tu ważna uwaga dla rodziców i zainteresowanych szkół – do Programu, w obu naborach, mogą być zgłaszane i zakwalifikowane tylko dzieci urodzone w latach 2006 – 2008, przy czym nie mogą to być dzieci, które brały już udział w ubiegłorocznym Programie (dane dziecko może uczestniczyć w Programie tylko jeden raz). Należy też uwzględnić, że tegoroczny cykl zajęć będzie dłuższy, w tym szkolenia praktyczne – na lądzie i na wodzie, odbywały się będą popołudniami, raz w tygodniu dla każdego uczestnika. (od poniedziałku do piątku), w miesiącach od marca do czerwca, potem od września do grudnia, a dla wybranych najlepszych małych 20 „żeglarzy” będzie jeszcze półkolonia żeglarska (w lipcu).

     Ze względu na trwające u nas jeszcze ferie zimowe nabór uczestników poprzez szkoły ruszy w połowie lutego, natomiast wspomniany nabór otwarty – on-line – rusza właśnie już teraz, czyli od 28 stycznia br., od godz 15.00!!! Aby zgłosić dziecko do udziału w Programie wystarczy wejść na stronę:  www.edu.energasailing.pl, a następnie dokonać rejestracji. Zgłoszenia – wg kolejności – będą rejestrowane przez organizatorów Programu, do wyczerpania limitu 50 miejsc.

     Tak więc ruszamy z tegoroczną edycją szkoleń dla dzieci, pod żaglami Energa Sailing Edukacja 2015 (jak na ubiegłorocznych zdjęciach). Zapraszamy…

 

                                                                              Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

 

 

 

Komentarze