Żeglarska Formuła 1 ponownie w Gdyni

0
637

TRZECIA EDYCJA REGAT 49ER GRAND PRIX GDYNIA ODBĘDZIE SIĘ W SAMYM ŚRODKU SEZONU TURYSTYCZNEGO – W DNIACH 1-4 SIERPNIA 2013 ROKU

Duże prędkości i niesamowity dynamizm łódek wyznaczają wyjątkowość wydarzenia. Ściganie w tej olimpijskiej klasie to nie lada wyzwanie, dlatego wyścigi najlepszych międzynarodowych zawodników to dobra okazja do zobaczenia światowego poziomu. Łódka klasy 49er nie jest standardowym jachtem – konstrukcja posiada skrzydła, dzięki czemu w odpowiednich warunkach wiatrowych wygląda jakby sunęła po wodzie.

Organizatorzy regat tradycyjnie zadbali o widzów – wyścigi będą komentowane na żywo, rozgrywane w bliskiej odległości od brzegu, wzdłuż gdyńskiego Bulwaru Nadmorskiego. W trakcie przerw będzie można skorzystać z licznych atrakcji na plaży miejskiej. W programie: kursy ratownicze, warsztaty tworzenia latawców, konkursy plastyczne i gry interdyscyplinarne. Szczególnym punktem programu będzie wyścig nocny, gdzie zawodnicy będą musieli dodatkowo zmagać się z osłoną nocy.

Podstawowe info

Termin: 2-4.08.13
Miejsce: Gdynia, Bulwar Nadmorski i plaża miejska.
Inauguracja regat: Skwer Kościuszki 2.08.13, godz.: 20:00
Ilość wyścigów: planowanych 16
Liczba zawodników: 10-15 łódek
Nagrody finansowe: pula nagród 6 000 eur
Termin wyścigu nocnego: 3.08.13, godz.: ~23:00

Atrakcje plażowe: ratownictwo na wesoło, warsztaty i parada latawców, gra w statki, strefa najmłodszych (konkursy plastyczne, gry interdyscyplinarne).

Źródło: materiały prasowe organizatora

Za zgodą: http://sport.pya.org.pl 

Komentarze